Udany finał roku - relacja z meczu KPR Borodino Legionowo - Kar-Do Spójnia Gdynia

KPR Borodino Legionowo w ostatnim tegorocznym meczu ligowym pewnie pokonał na własnym parkiecie ekipę Kar-Do Spójni Gdynia.

Kamil Kołsut
Lider tabeli przystępował do niedzielnego starcia po dziewiętnastu kolejnych zwycięstwach. - Gdynianie to bardzo wymagający przeciwnik, który w tabeli zajmuje przecież czwarte miejsce. Nasz rywal ostatnio jest na fali - przestrzegał przed ostatnim spotkaniem jesieni trener, Robert Lis. Jego obawy okazały się jednak płonne.
Podopieczni Marcina Markuszewskiego robili oczywiście na parkiecie wszystko, by być dla ligowego hegemona godnym przeciwnikiem. Gdynianie uwijali się jak w ukropie, a strzelecką skutecznością w Legionowie błyszczeli Mateusz Wróbel, Łukasz Szlinger oraz Rafał Rychlewski. To właśnie dzięki ich trafieniom pierwszą połowę przyjezdni przegrali tylko trzema trafieniami.

Legionowianie mecz rozpoczęli mocno. W bramkę rywali znakomicie wstrzelił się Paweł Gawęcki, dzięki czemu po upływie premierowego kwadransa KPR Borodino prowadził już 10:3. Seria wykluczeń oraz ambitna postawa rywali sprawiła jednak, że jeszcze przed przerwą różnica dzieląca obie ekipy znacząco zmalała.

Druga część spotkania należało już do gospodarzy. Szczypiorniści KPR-u Borodino z minuty na minutę podkręcali tempo, a skutecznością imponował przede wszystkim znajdujący się w świetnej formie Tomasz Kasprzak, którzy rzucił gdynianom aż jedenaście goli.

Obaj trenerzy w trakcie meczu dali szansę występu wszystkim swoim zawodnikom. Legionowianie ostatecznie zwyciężyli różnicą dziesięciu goli, fundując swoim kibicom miły prezent na święta. Kar-Do Spójnia, mimo porażki, też ma powody do zadowolenia. Gdynianie zimową przerwę w rozgrywkach spędzą na czwartym miejscu w tabeli.

KPR Borodino Legionowo - Kar-Do Spójnia Gdynia 36:26 (16:13)

KPR: Krekora, Ner - Bulej, Prątnicki 5, Suliński 1, Kasprzak 11, Wuszter 3, Titow 5, Brinovec 1, Gawęcki 5, Wolski, Ciok 3, Dzieniszewski 2.