Akademicy nareszcie z wygraną - relacja z meczu AZS AWF Biała Podlaska - MKS Henri Lloyd Brodnica

Po dwunastu meczach bez wygranej szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska odnieśli pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2014/15. Zawodnicy Sławomira Bodasińskiego pokonali MKS Henri Lloyd Brodnica.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Długo musieli czekać sympatycy bialskich Akademików na pierwszy triumf swoich ulubieńców w ligowych rozgrywkach. Po blisko czterech miesiącach rywalizacji podopieczni Sławomira Bodasińskiego zdobyli pierwsze punkty w sezonie, pewnie i zasłużenie ogrywając innego z beniaminków, MKS Henri Lloyd Brodnica.
Spotkanie od pierwszych minut układało się pod dyktando gospodarzy, którzy szybko zdołali narzucić rywalom swój styl gry. Co prawda mecz rozpoczął się od prowadzenia przyjezdnych i remisowy rezultat utrzymywał się przez niemal dwadzieścia minut pierwszej połowy, ale zawodnicy AZS-u AWF przed przerwą zdołali wypracować sobie solidną zaliczkę.

O losach spotkania zadecydował okres gry pomiędzy 20. a 25. minutą rywalizacji. Wówczas podopieczni Bodasińskiego wyszli na prowadzenie 10:7, które na pięć minut przed przerwą wynosiło już siedem trafień (14:7). Ciężko wywalczonej przewagi gospodarze nie dali sobie już wyrwać z rąk, w drugiej odsłonie meczu jedynie dobijając rywali.

Świetną partię rozegrali w sobotę Marcin Stefaniec, Bartłomiej Helman oraz Bartosz Warmijak i Krystian Wędrak, którzy do spółki rzucili o jedną bramkę więcej niż cała brodnicka ekipa. Tuż po zmianie stron AZS AWF powiększył swoje prowadzenie do dziesięciu bramek (20:10) i do końca meczu spokojnie kontrolował już wydarzenia na parkiecie.

Mimo zwycięstwa sytuacja w tabeli bialczan jest nie do pozazdroszczenia. AZS AWF z dorobkiem dwóch oczek zamyka stawkę i do bezpiecznej lokaty traci aż dziewięć punktów. MKS Henri Lloyd jest przedostatni, ze stratą trzech punktów do pozycji barażowej.

AZS AWF Biała Podlaska - MKS Henri Lloyd Brodnica 36:25 (15:9)

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski - Stefaniec 9, Helman 7, Warmijak 5, Wędrak 5, Antolak 3, Kubajka 2, Krawczyk 1, Jaszczuk, Kula, Rusin, Wasiłek.
Kary: 14 min.

MKS Henri Lloyd: Jankowski, Muszak - Netz 8, Cichocki 5, Kryczka 5, Olszewski 3, Orłowski 2, Kruszewski 1, Matlach 1, Janikowski, Porzeczka, Sadowski, Zakrzewski.
Kary: 10 min.

Czerwone kartki: Matlach - 40. minuta (gradacja kar), Janikowski - 45. minuta (faul).

Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń) i Rafał Puszkarski (Legionowo).