Święta na podium w Kępnie - relacja z meczu Dwójka Profil Nowy Sącz - Polonia Kępno

W ostatnim meczu obu drużyn w tym roku, Dwójka Profil Nowy Sącz przegrała z Polonią Kępno 25:28. Zespół gości zwyciężając na południu Polski zakończył rundę na trzecim miejscu w lidze.

Michał Gałęzewski
Przed tym spotkaniem Polonia Kępno miała cztery punkty przewagi nad Dwójką Profil Nowy Sącz, a dodatkowo wygrała pięć z sześciu ostatnich spotkań. Dwójka Profil z ośmioma punktami plasuje się natomiast w dolnej części tabeli pierwszej ligi kobiet, jednak ma bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.
Pod początku mecz był bardzo wyrównany. Po dwunastu minutach po skutecznym rzucie karnym 5:3 prowadziły kępnianki, by chwilę później było już 9:7 dla Dwójki Profil. Pod koniec pierwszej części spotkania skuteczna była Marzena Cempa, a po rzucie Sylwii Sroki, na minutę przed przerwą było już 14:11, by ostatecznie gospodynie wygrały pierwszą połowę z zapasem dwóch trafień.

Po kwadransie drugiej połowy podopieczne Włodzimierza Strzelca prowadziły już 20:16. Później jednak zaczęły dominować zawodniczki z Wielkopolski. Po bramce Aleksandry Wynnyk doprowadziły one do remisu, a następnie rzuciły pięć bramek z rzędu. Ostatecznie zawodniczki prowadzone przez Macieja Nowickiego wygrały 28:25.

Dwójka Profil Nowy Sącz - Polonia Kępno 25:28 (14:12)

Dwójka Profil: Błaszczyk, Kamieniarz - Cempa 8, Kawa 5, Sroka 3, Olejarczyk 3, Kamińska 3, Kulig 2, Bodziony 1 oraz Kuroś, Waligóra.
Kary: 8 min.
Karne: 4/4.

Polonia: Słota - Grozdanowska 7, Nowicka 5, Cichoń 3, Wesołowska 3, Wynnyk 3, Fijałkowska 2, Bielecka 2, Gałka 2, Wojtasik 1 oraz Oreszczuk.
Karne: 4/5.

Kary: Dwójka Profil - 8 min. (Cempa 4 min., Sroka 2 min., Kulig 2 min.), Polonia - 8 min. (Grozdanowska 4 min., Bielecka 2 min., Cichoń 2 min.).
Sędziowie: Cieślik, Oleksyk (Kielce)