Goście potrafili się postawić - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - MKS Poznań

Vetrex Sokół Kościerzyna zgodnie z przewidywaniami zakończył rundę z dwoma punktami. MKS Poznań potrafił się jednak postawić i ostatecznie przegrał różnicą czterech trafień.

Michał Gałęzewski
Drużyny z Kościerzyny i z Poznania przed sobotnim spotkaniem były blisko siebie w tabeli, jednak Vetrex Sokół miał pięć punktów więcej, niż MKS. Dodatkowo spotkanie odbywało się na Kaszubach, więc faworytami byli doświadczeni gospodarze, którzy niejednokrotnie potrafili zdobywać punkty z wyżej notowanymi zespołami.
Od początku spotkania gospodarze nie potrafili jednak zaznaczyć swojej przewagi. Po trzynastu minutach, gdy rzut karny wykorzystał Maciej Tokaj, MKS prowadził 9:7. Później jednak okres bardzo dobrej gry zaliczyli podopieczni Andrzeja Gryczki, którzy szybko odzyskali prowadzenie.

Trzy bramki w ciągu trzech minut rzucił Adam Lisiewicz, a po trafieniu Tomasza Bronka, Vetrex Sokół Kościerzyna na cztery minuty przed przerwą prowadził już 14:10. Cztery kolejne bramki rzucili podopieczni Domana Leitgebera, ale ponownie skontrowali zawodnicy Vetreksu Sokół i pierwszą połowę wygrali 19:15.

Po zmianie stron utrzymywała się kilkubramkowa przewaga ekipy z Kościerzyny. MKS co prawda potrafił się zbliżyć na trzy bramki różnicy, ale końcówkę lepiej rozegrali szczypiorniści Vetreksu Sokół i wygrali 31:28.

Vetrex Sokół Kościerzyna - MKS Poznań 31:28 (19:15)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - M.Reichel 9, Lisiewicz 5, Bednarek 5, Ringwelski 4, Czaja 3, T.Bronk 3, Janusiewicz 2, J.Reichel 1 oraz Piechowski, Kuczyński.
Kary: 20 min.
Karne: 5/6.

MKS: Zarzycki - Tokaj 9, Bartłomiejczyk 6, Niedzielski 5, Leder 4, Pochopień 3, Przedpełski 1, J.Kasperczak 1 oraz Perri, Aleksandrowicz, Niedzielak, Maćkowiak
Kary: 12 min.
Karne: 6/10.

Kary: Vetrex Sokół - 20 min. (Piechowski 6 min. - cz.k., Lisiewicz 4 min., T.Bronk 4 min., Janusiewicz 2 min., Czaja 2 min., J.Reichel 2 min.), MKS - 12 min. (Przedpełski 6 min., Pochopień 4 min., Tokaj 2 min.).
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc).