Pogoń Baltica lepsza w sparingu od Energi

W sobotę w ramach gry sparingowej zmierzyły się ze sobą dwa zachodniopomorskie zespoły reprezentujące Superligę Kobiet. W Arenie Szczecin zwycięstwo przypadło gospodyniom.

Trener Akademiczek Edward Jankowski zabrał ze sobą do stolicy zachodniopomorskiego zaledwie 10 zawodniczek. Nie mógł skorzystać z usług Izabeli Prudzienicy, która reprezentuje nasz kraj w odbywających się właśnie mistrzostwach Europy. Znacznie szerszą ławką dysponował Adrian Struzik, wpisując nazwiska 16 zawodniczek. [ad=rectangle] Od początku spotkania lepiej dysponowane wydawały się być szczecinianki, które już po pierwszych 6 minutach prowadziły 4:1. Wśród Akademiczek najlepiej radziła sobie w tym czasie Paulina Muchocka. Od 11. minuty, kiedy to wynik był jeszcze na tzw. styku, inicjatywę zaczęły przejmować gospodynie. I choć nie brakowało pewnych przestojów, to wynik urósł do 10:5. Ustaliła go Daria Zawistowska, która dzień wcześniej obchodziła swoje 19. urodziny. Jeszcze przed przerwą koszalinianki zdołały zmniejszyć swoją stratę do rywalek. Najpierw uczyniła to Dorota Błaszczyk, a wynik pierwszej połowy ustaliła Ioana Manoila.

Po zmianie stron z 13:10 zrobiło się 16:10. Goście swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 34. minucie zawodów. Przewaga 4-5 bramek ekipy z Grodu Gryfa utrzymywała się aż do pierwszego kwadransa drugiej części gry. Od tego momentu Pogoń zaczęła się nieco gubić w ataku pozycyjnym. W efekcie tego na 11 minut przed końcową syreną zrobiło się już tylko 21:19. Kluczowa dla losów sparingu mogła być akcja z udziałem Agaty Cebuli. Ta pomyliła się z linii 7 metrów i rywalki mogły doprowadzić do stykowej sytuacji. Rażące błędy i brak skuteczności sprawiły jednak, że Energetyczne zamiast zbliżyć się do przeciwniczek zaczęły seryjnie tracić kolejne gole. Efekt? Z 23:21 błyskawicznie zrobiło się 26:21. Wynik ustaliła Aleksandra Kobyłecka.

Jako ciekawostkę można powiedzieć, że bramkę w tym meczu udało się zdobyć bramkarce Adriannie Płaczek.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - Energa AZS Koszalin 26:22 (13:10)

Pogoń Baltica: Marszałek, Płaczek 1, Szywerska - Huczko, Sabała 2, Cebula 4/2, Głowińska 1, Jurczyk, Królikowska 1, Stasiak 3, Koprowska 3, Zawistowska 2, Kochaniak, Fornalik 5, Yashchuk 1, Duran 3. Karne: 2/5 Kary: 2 min.

Energa AZS: Kowalczyk - Kalska, Kobyłecka 4, Muchocka 4, Chmiel 1, Załoga 4, Błaszczyk 5, Balle 1, Manoila 3, Matuszczyk. Karne: 0/1 Kary: 2 min.

Kary: Pogoń Baltica - 2 min. (Fornalik - 2 min.); Energa AZS - 2 min. (Kobyłecka - 2 min.).