LM: Triumf Wisły z Barceloną doceniony. Syprzak w siódemce kolejki, obrona Corralesa najładniejsza!

Wygrana Orlen Wisły Płock z FC Barceloną nie pozostała bez echa w Europie. Do siódemki 8. kolejki LM wybrano Kamila Syprzaka, a obrona Rodrigo Corralesa zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu TOP 5!

Paweł Nowakowski
Zwycięstwo Orlen Wisły Płock z FC Barceloną w ósmej kolejce Ligi Mistrzów, to bez cienia wątpliwości największa sensacja minionego weekendu. Podopieczni Manolo Cadenasa rozegrali świetne zawody z najbardziej utytułowaną drużyną piłki ręcznej na świecie, a ich wygrana odbiła się szerokim echem na Starym Kontynencie. Redakcja ehfTV.com do siódemki kolejki wybrała Kamila Syprzaka, który mecz z hiszpańskim potentatem zwieńczył pięcioma trafieniami.To już czwarte w sezonie wyróżnienie do siódemki kolejki dla przedstawiciela Nafciarzy w tegorocznej edycji i drugie dla rosłego obrotowego. Oprócz "Sypy" wcześniej byli nominowani także Tiago Rocha i Rodrigo Corralesa. Podwójna interwencja bramkarza Wisły podczas rzutu karnego w 34. minucie spotkania przy wyniku 17:17, została uznana jako najefektowniejsza w ósmej serii gier! Hiszpan dwukrotnie zatrzymał na linii 7 metrów lidera klasyfikacji strzelców, Kirila Lazarova (64 trafienia).
Przed batalią w Polsce Duma Katalonii pozostawała niepokonana. Na dwie kolejki przed zakończeniem grupowych zmagań statusem tym może pochwalić się już jedynie Vive Tauron Kielce, bowiem goryczy porażki w weekend zaznało także MKB Veszprém, wysoko ulegając Rhein-Neckar Löwen (25:32). Kielczanie dzięki wygranej z Pick Szeged zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie D, tym samym po raz drugi w historii wygrywając grupową rywalizację.

To był zarówno świetny weekend dla polskich drużyn jak i bramkarzy. Sławomir Szmal, Marcin Wichary oraz Piotr Wyszomirski zaprezentowali się kapitalnie, co cieszy polskich fanów, zwłaszcza, że za nieco ponad miesiąc rozpoczynają się MŚ w Katarze. Ostatni z nich znalazł się w zestawieniu TOP 5 obron, a jego parada i zatrzymanie w kontrze Mateusz Jachlewskiego na zakończenie pierwszej polowy sklasyfikowana została na drugiej pozycji.

Ósmą i zarazm ostatnią kolejkę Champions League w tym roku zwieńczy wtorkowe starcie RK Prvo Plinarsko Društvo Zagrzeb z Paris Saint-Germain. Po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej czempionatem globu w Zatoce Perskiej (15.01-01.02), szczypiorniści wrócą na europejskie parkiety w połowie lutego.