Manolo Cadenas: Wichary pokazał drużynie drogę do zwycięstwa

FC Barcelona przegrała w sobotę niespodziewanie z Orlen Wisłą Płock 31:34 w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Historyczny triumf Nafciarzy nad Dumą Katalonii skomentował trener Manolo Cadenas.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Gra przeciwko Barcelonie - tej drużynie, historii - jest niezwykle ciężka, możemy się od nich uczyć piłki ręcznej. Dzisiaj jednak Marcin Wichary pokazał reszcie drużyny drogę do zwycięstwa, a jego skuteczne interwencje na początku spotkania były niezwykle ważne dla przebiegu całego meczu - powiedział na konferencji cytowany przez oficjalną stronę klubu trener Nafciarzy.
Dla Orlen Wisły Płock sobota była historycznym dniem. Wicemistrzowie Polski jako pierwsza polska drużyna pokonali słynnego katalońskiego rywala, rozgrywając kapitalne sześćdziesiąt minut. Płocczanie świetnie rozpoczęli rywalizację z Barceloną i na przerwę zeszli wygrywając 17:15. W drugiej części zespół Cadenasa poszedł za ciosem i zwyciężył 34:31.

Hiszpański szkoleniowiec płockiej drużyny docenił również wkład w wygraną kibiców, którzy ogłuszającym dopingiem wspierali swój zespół przez cały mecz. - To zwycięstwo jest ważne zarówno dla nas, jak i dla naszych fanów, którzy byli z nami w tych lepszych i szczególnie gorszych momentach, gdy gra nam się nie układała. Dziękuję im za to wsparcie - dodał Cadenas.

Dla Nafciarzy było to czwarte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dzięki triumfowi nad Dumą Katalonii Wisła zapewniła sobie awans do fazy TOP 16. Płocczanie nadal jednak mają szanse na poprawienie swojej pozycji w grupie.

Źródło: sprwislaplock.pl

Xavier Pascual: Wisła zasłużyła na wygraną