MMTS lepszy w derbach - relacja z meczu Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn

W derbowym pojedynku Wybrzeże Gdańsk przegrało we własnej hali z MMTS-em Kwidzyn. Drużyna gości zwyciężyła dzięki wspaniałej grze w środku pierwszej połowy, gdy MMTS zdobył dziesięć bramek z rzędu.

Michał Gałęzewski
Wybrzeże Gdańsk i MMTS Kwidzyn to zespoły, które w ostatnich latach bardzo często spotykały się ze sobą podczas spotkań sparingowych. Dwie drużyny z województwa pomorskiego zmierzyły się też podczas inauguracji ligi, gdzie zwyciężyli podopieczni Krzysztofa Kotwickiego.
Początek spotkania bardzo dobrze zaczęli gospodarze, którzy weszli w mecz bez najmniejszych kompleksów i po dziesięciu minutach po bramce Jacka Suleja  prowadzili 5:2. Później jednak okres znakomitej gry zaliczył bramkarz kwidzyńskiej drużyny, Paweł Kiepulski, który zamurował bramkę.

Zawodnicy Wybrzeża z każdą kolejną minutą tracili wiarę w siebie, a MMTS się rozkręcał. Dobrze w ataku grali Przemysław Zadura, Maciej Mroczkowski, czy też Antoni Łangowski, którzy nie mieli większych problemów z pokonywaniem bramkarzy znad morza. Kwidzynianie rzucili dziesięć bramek w ciągu dwunastu minut i z 5:2 zrobiło się 5:12. W 28 minucie po rzucie Łangowskiego, goście prowadzili rekordowo wysoko - 16:8.

W końcu Wybrzeże złapało oddech. Jeszcze przed przerwą gdańszczanie rzucili dwie bramki z rzędu, a w 32 minucie po trafieniu Dawida Nilssona na tablicy wyników widniał już rezultat 13:17.

Przez długi czas obie ekipy równo wymierzały sobie nawzajem ciosy. W MMTS-ie niezwykle skuteczny był Mateusz Seroka, natomiast w drużynie znad morza bardzo dobrą zmianę dał Kacper Adamski. W ostatnich minutach czerwono-biało-niebiescy potrafili się zbliżyć nawet na różnicę dwóch bramek, jednak przewaga którą osiągnęli goście była zbyt wysoka i nie pozwolili sobie oni na jej roztrwonienie.

Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 28:30 (10:16)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak - Rogulski 6, Adamski 5, Mogielnicki 5, Kornecki 4, Rakowski 3, Nilsson 2, Abram 1, Sulej 1, Papaj 1 oraz Kondratiuk, Jasowicz.
Kary: 12 min.
Karne: 1/2.

MMTS: Kiepulski, Dudek - Łangowski 5, Nogowski 5, Zadura 5, Seroka 5, Peret 4, Mroczkowski 3, Sadowski 2, Rosiak 1 oraz Pilitowski.
Karne: 2/3.

Kary: Wybrzeże - 12 min. (Nilsson 4 min., Kornecki 2 min., Jasowicz 2 min., Rogulski 2 min., Papaj 2 min.), MMTS - 12 min. (Rosiak 4 min., Łangowski 4 min., Peret 2 min., Nogowski 2 min.).
Sędziowie: Baranowski, Lemanowicz.
Widzów: 1 154.

Kto był najlepszym zawodnikiem w meczu Wybrzeże - MMTS?