Silesia Cup: Porażki Ruchu Chorzów i reprezentacji Polski juniorek

Piątek był drugim dniem rywalizacji w towarzyskim turnieju Silesia Cup. Reprezentacja Polski juniorek musiała uznać wyższość Szwajcarii, Ruch Chorzów uległ natomiast Rosjankom.

W piątek rywalizacja przeniosła się do Katowic. W pierwszym spotkaniu drugiego dnia turnieju Ruch Chorzów zmierzył się z reprezentacją Rosji juniorek. Niebieskie bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie, dzięki skutecznej grze w pierwszych minutach Zuzanny Ważnej objęły prowadzenie 3:0. Wydawało się, że Ruch podobnie jak dzień wcześniej, odniesie pewne zwycięstwo. Tymczasem z upływem czasu do głosu zaczęły dochodzić Rosjanki. Zawodniczki Ruchu miały spore problemy z przebiciem się przez szczelną defensywę rywalek i do szatni zeszły przegrywając 13:17.

Po zmianie stron trzy bramki z rzędu zdobyły Rosjanki, w szeregach których prym wiodła najskuteczniejsza na parkiecie Daria Belikova (7 bramek). W efekcie Sborna prowadziła już 20:13. Niebieskie starały się odrabiać straty, jednak miały poważne problemy ze skutecznością, zmarnowały m.in. trzy rzuty karne. Chorzowianki solidnie pracowały w obronie, jednak w ataku często popełniały błędy, kilka razy wyrzucając piłkę w aut. To pozwoliło Rosjankom odnieść pewne zwycięstwo 31:26. [ad=rectangle] W drugim piątkowym spotkaniu reprezentacja Polski stanęła w szranki ze Szwajcarią. Wydawało się, że biało-czerwone odniosą pierwsze zwycięstwo w turnieju, bowiem Szwajcaria to nie jest kraj, gdzie piłka ręczna jest sportem wiodącym. Przez pierwszy kwadrans trwała wymiana ciosów 5:5. W końcówce pierwszej polowy do głosu doszły jednak Helwetki, które zdołały wypracować skromne, dwubramkowe prowadzenie 13:11.

Drugą połowę spotkania znakomicie rozpoczęły Szwajcarki, w szeregach których wyróżniającą się postacią była Zerin Oczelik (9 bramek). Helwetki bardzo twardo grały w obronie, a w ich bramce świetnie spisywała się Fabia Schlachter. Po starciu z defensywą rywalek ucierpiały dwie zawodniczki reprezentacji Polski. Po 38 minutach przyjezdne prowadził już 18:12. Szwajcarki do końca spotkania kontrolowały sytuację na parkiecie i pewnie zwyciężyły 28:21.

Wyniki 1. dnia:

Polska - Ruch Chorzów 23:32 (12:17) Polska: Sarnecka, Krupa - Świerżewska 5, Rosiak 5, Urbaniak, Dworczak 4, Kwiecińska 1, Drażyk 1, Górna 4, Mokrzka, Nocuń, Oreszczuk, Konofał, Hartman 2, Stasiak 1. Ruch: Ciesiółka, Montowska - Rodak 3, Migała 11, Pieniowska 2, Piotrkowska 5, Lesik 1, Drażyk 1, Jasinowska 2, Masłowska 2, Kiełbus, Beczek, Ciołek, Kurzaj 4, Ważna 1.

Szwajcaria - Rosja 25:43 (14:23)

Wyniki 2. dnia:

Rosja - Ruch Chorzów 31:26 (17:13) Ruch: Ciesiółka, Montowska - Rodak 4, Migała 7, Pieniowska 2, Piotrkowska 2, Lesik 5, Drażyk, Jasinowska, Masłowska 1, Jaroszewska 1, Beczek, Ciołek, Kurzaj, Ważna 4, Kempa.

Polska - Szwajcaria 21:28 (11:13) Polska: Sarnecka, Januchta - Świerżewska 4, Rosiak 3, Urbaniak 2, Dworczak 1, Kwiecińska 3, Drażyk, Górna 2, Nocuń 5, Oreszczuk, Konofał 1, Hartman, Stasiak.

Program 3 dnia (06.12. Chorzów - hala MORiS): 17:00 Szwajcaria - Ruch Chorzów 19:00 Polska - Rosja