Beniaminek wypunktowany - relacja z meczu Nielba Wągrowiec - Orlen Wisła Płock

Wysoką porażką Nielby Wągrowiec zakończyło się spotkanie dwunastej kolejki PGNiG Superligi, w której beniaminek uległ Orlen Wiśle Płock. Goście wygrali w Wągrowcu w stosunku 41:22 (19:11).

Hubert Gliński
Środowe spotkanie bez kompleksów rozpoczęli szczypiorniści wągrowieckiej Nielby, którzy po kilku udanych akcjach ofensywnych w pierwszych minutach gry wyszli na prowadzenie 3.0. Po dobrym fragmencie gry w wykonaniu gospodarzy do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy w  większości dzięki skutecznej grze z kontrataku w siódmej minucie doprowadzili do wyrównania 4:4. Zespół z Płocka w pierwszych kilku minutach spotkania nie mógł sobie wypracować bezpiecznej przewagi nad rywalem z Wągrowca, który dzielnie radził sobie w ataku pozycyjny i tak do piętnastej minuty gospodarze utrzymywali jednobramkowe prowadzenie.
W drugiej części pierwszej połowy spotkania zespół Wisły uszczelnił swoją obronę, czym utrudnił rozgrywanie akcji beniaminkowi, który często natrafiał na blok ze strony zawodników z Płocka, po których goście wyprowadzali szybkie akcje, czy też kontrataki, po których piłka lądowała w siatce bramki Adriana Konczewskiego i tak w dwudziestej piątej minucie było już 9:14. Przez ostatnie pięć minut gry w pierwszej części meczu Wisła pokazała zespołowi z Wielkopolski jak powinno się skutecznie grać z kontrataku, który wynikł z prostych błędach podopiecznych Zbigniewa Markuszewskiego. Ostatecznie pierwsze dwa kwadransy gry zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem wicemistrzów Polski różnicą ośmiu trafień.

Po przerwie goście kontrolowali boiskowe wydarzenia, co więcej z minuty na minutę powiększając swoją bramkową przewagę. Wisła wykorzystywała bezradność w ataku piłkarzy ręcznych Nielby, którzy nie mogli znaleźć sposobu na bramkarza ekipy z Płocka - Rodrigo Corralesa  Osiągając w 49. Minucie aż 16-sto bramkową  przewagę. Z dobrej strony w drużynie Nielby Wągrowiec pokazał się młody obrotowy Dawid Pietrzkiewicz, który skutecznie odnajdował się na kole - zdobywając kilka trafień dla żółto-czarnych, którzy w środowe popołudnie przegrali z Orlen Wisłą Płock 22:41.

MKS Nielba Wągrowiec - Orlen Wisła Płock 22:41 (11:19)

Nielba: Konczewski, Marciniak - Barzenkou 5, Gąsiorek 1, Świerad 2, Przybylski 3, Tórz 7, Tarcijonas 1, Pietrzkiewicz 3, Gregor, Smoliński, Biniewski, Widziński.
Kary: 8 min.
Karne: 0/2.

Orlen Wisła: Morawski, Corrales - Daszek 4, Racotea 4, Tioumentsev 1, Wiśniewski 4, Ghionea 3, Rocha 5, Jurkiewicz 5, Syprzak 3, Zelenović 6, Montoro 3, Nikcević 1.
Kary: 2 min.