Wiceliderki wciąż w grze - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - Polonia Kępno

Na zakończenie 9. kolejki I ligi kobiet, UKS PCM Kościerzyna pokonała Polonię Kępno 27:20. Dzięki tej wygranej, drużyna z Kaszub wciąż ma tylko dwa punkty straty do prowadzącego AZS-u Łączpol AWFiS.

Michał Gałęzewski
Przed niedzielnym spotkaniem, różnica w tabeli pomiędzy UKS-em PCM Kościerzyna, a Polonią Kępno wynosiła cztery punkty. Faworytkami meczu były z pewnością podopieczne Dariusza Męczykowskiego, które po wzmocnieniach miały walczyć o awans do PGNiG Superligi kobiet.
Początek meczu był jednak udany dla zawodniczek prowadzonych przez Macieja Nowickiego. Szybko wyszły na trzybramkowe prowadzenie. Jeszcze w 18 minucie po rzucie Grażyny Cichoń, na tablicy wyników widniał rezultat 5:8 i zapowiadała się niemała niespodzianka.

Później jednak świetny okres gry zanotowały zawodniczki UKS-u PCM. W ciągu dziewięciu minut zdobyły one dziewięć bramek, tracąc zaledwie jedną. W tym czasie skuteczne były Natalia Brzezińska, Agnieszka Białek, Patrycja Wójcik i Martyna Borysławska. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 14:11.

Po ośmiu minutach drugiej połowy, Polonia przegrywała już tylko różnicą dwóch trafień. Później jednak ponownie przewagę zyskały zawodniczki z Kościerzyny. Po rzucie Brzezińskiej wyszły nawet na dziewięciobramkowe prowadzenie, by ostatecznie wygrać 27:20.

UKS PCM Kościerzyna - Polonia Kępno 27:20 (14:11)

UKS PCM: D.Brzezińska - N.Brzezińska 5, Ziemienowicz 5, Wójcik 4, Borysławska 4, Żukowska 4, Białek 2, Jakubowska 2, Górna 1 oraz Siekańska.
Kary: 8 min.
Karne: 3/5.

Polonia: Przebierała, Słota - Fijałkowska 6, NOwicka 3, Cichoń 2, Oreszczuk 2, Grozdanowska 2, Wynnyk 2, Bielecka 1, Wesołowska 1, Wojtasik 1 oraz Gałka.
Kary: 6 min.
Karne: 1/3.

Kary: UKS PCM - 8 min. (Białek 4 min., Ziemienowicz 2 min., Wójcik 2 min.), Polonia - 6 min. (Bielecka 4 min., Wynnyk 2 min.).
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski.