LM: KIF Kolding - Orlen Wisła Płock na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Paweł Nowakowski
60 min. 30:30 Z 12 metrów rzut wykonywał Lasse Anderson, ale jego rzut nadział się na blok Orlen Wisły Płock i wicemistrzowie Polski zdobywają punkt.
Skomentuj 2
Dziękujemy za uwagę i życzymy miłej lektury.
Skomentuj 0
Tym samym Orlen Wisła Płock przełamuje niemoc i w ósmym w historii starciu z KIF Kolding Nafciarze zdobywają pierwsze punkty z tą drużyną.
Skomentuj 0
59 min. 30:30 Sygnalizacja gry pasywnej, na rzut zdecydował się Lasse Anderson ale bardzo przytomnie zachował się Adam Wiśniewski, uniemożliwiając rzut. Czerwona kartka i kara dwóch minut dla kapitana Wisły. Sekunda do końca.
Skomentuj 1
59 min. 30:30 Bramki zdobywają Lasse Anderson i Mariusz Jurkiewicz - 22 sekundy do końca i o czas prosi Aron Kristjansson.
Skomentuj 0
58 min. 29:29 Wysoko nad bramką Rodrigo Corralesa rzucił Lasse Anderson. W natarciu Orlen Wisła Płock
Skomentuj 0
  • 58 min. 29:29 Ivan Nikcević z trudnej pozycji skutecznie! Przydałaby się teraz skuteczna akcja w defensywie wicemistrzów Polski.
    Skomentuj 0
    57 min. 29:28 Niestety. Kim Andersson wchodzi w obronę Wisły jak w masło i wyprowadza KIF Kolding na prowadzenie.
    Skomentuj 0
    57 min. 28:28 Pomylił się Angel Montoro, ale na szczęście piłka po bloku dla Orlen Wisły Płock. Hiszpan po raz drugi zdecydował się na rzut i kolejny raz nieskutecznie. Co gorsza piłka dla Duńczyków.
    Skomentuj 1
    56 min. 28:28 O czas prosi Manolo Cadenas.
    Skomentuj 0
    55 min. 28:28 Wracają demony z poprzedniego spotkania. Alexander Tioumentsev stracił piłkę w ataku, a w kontrze nie pomylił się Torsten Laen.
    Skomentuj 0
    55 min. 27:28 Kunszt pokazuje Kim Andersson i zaliczka Wisły stopniała już tylko do jednej bramki.
    Skomentuj 0
    54 min. 26:28 Intencje Angela Montoro, który pognał na lewą połówkę rozszyfrował Kasper Hvidt. KIF Kolding przed szansą na kontaktowe trafienie.
    Skomentuj 0
    53 min. 26:28 Piłkę przechwycił Mariusz Jurkiewicz, ale sędziowie odgwizdali - niesłusznie faul Polaka. Przy kolejnej próbie skutecznie Lasse Anderson.
    Skomentuj 0
    53 min. 25:28 Angel Montoro posłał bombę z drugiej linii po rzucie bieżnym. Marcus Cleverly bez szans na skuteczną paradę - potężny rzut Hiszpana.
    Skomentuj 0
    51 min. 25:27 Na faul w ataku złapany Angel Montoro. Lasse Anderson huknął z drugiej linii, ale rzut Duńczyka wylądował tylko na poprzeczce. Przy piłce Wisła.
    Skomentuj 0
    50 min. 25:27 Węgierscy sędziowie orzekli obustronne wykluczenie - na ławkę kar odesłani obrotowi Lars Jorgensen i Tiago Rocha.
    Skomentuj 0
    50 min. 25:27 Duńczycy zmienili ustawienie w obronie, Orlen Wisła Płock pogubiła się w ofensywie. Całe szczęście błąd popełnia Lasse Anderson - Valentin Ghionea złapał młodego Duńczyka na offence.
    Skomentuj 0
    49 min. 25:27 Zaliczka Wisły stopniała do ledwie dwóch bramek - straty Nafciarzy w ataku KIF Kolding zamienia na zabójcze kontrataki. O czas prosi Manolo Cadenas
    Skomentuj 0
    48 min. 23:27 Marcus Cleverly obronił rzut Mariusza Jurkiewicza a Simon Jensen po kontrze zmniejsza straty do trzech bramek.
    Skomentuj 0
    47 min. 22:27 Adam Morawski tym razem górą w starciu z Lasse Andersonem! Tiago Rocha skutecznie z koła i już pięć bramek przewagi Nafciarzy. Brawo!
    Skomentuj 0
    46 min. 22:26 Niewiele zabrakło a Adam Morawski obronił by rzut Lasse Andersona. Na raty Kamil Syprzak i Nafciarze utrzymują prowadzenie.
    Skomentuj 2
    45 min. 21:25 Niesamowity jest dzisiaj Valentin Ghionea. Rumun to dzisiaj maszynka do zdobywania bramek - szósta bramka w siódmej próbie, bez wątpienia lider Orlen Wisły Płock w drugiej partii.
    Skomentuj 0
    44 min. 21:24 Bo Spellerberg skutecznie z drugiej linii. Lars Jorgensen ukarany karą dwóch minut za faul na Ivanie Nikceviciu. Serb wywalczył rzut karny, a Duńczyk ma sporo szczęścia - węgierscy sędziowie mogli pokazać mu czerwoną kartkę. Z 7 metrów skutecznie Tiago Rocha, ale szybko odpowiada Magnus Landin.
    Skomentuj 0
    43 min. 19:23 Wyborna akcja Mariusza Jurkiewicza - "Kaczka" z drugiej linii w samo okienko duńskiej bramki. Nafciarzom nie straszna nawet gra w osłabieniu.
    Skomentuj 0
    43 min. 19:22 Adam Wiśniewski odesłany na ławkę kar, kapitan Wisły nieprzepisowo zatrzymywał Torstena Laena i rzut karny dla KIF Kolding. Martin Dolk pokonuje Rodrigo Corralesa. Między słupkami KIF za Hvidta Marcus Cleverly.
    Skomentuj 1
    • Krzysztof Blumberg Zgłoś komentarz
      Dzisiaj Wisła ma życiową szansę ograć KIF. Duńczycy grają słabiutko.
      42 min. 18:22 Tak jest! Valentin Ghionea rzuca dzisiaj jak na zawołanie - piąte trafienie Rumuna i najwyższe w meczu prowadzenie Orlen Wisły Płock! O czas prosi zdenerwowany Aron Kristjansson.
      Skomentuj 0
      42 min. 18:21 Angel Montoro nadspodziewanie łatwo rozmontował obronę KIF Kolding. Skuteczna interwencja Adama Morawskiego i Wiślacy przed szansą na cztery bramki przewagi!
      Skomentuj 0
      40 min. 18:20 Ależ szczęście mieli teraz gracze KIF Kolding. Duńczycy byli bliscy straty, ale Torsten Laen ostatecznie rzucił bramkę. "Zerwał" się z rzutem Dan-Emil Racotea, ale mylą się także Skandynawowie.
      Skomentuj 0
      39 min. 17:20 Valentin Ghionea rządzi na parkiecie! Czwarta z rzędu bramka Rumuna, który ośmieszył Kaspera Hvidta, po wbiegnięciu na koło "przeczesując" 39-letniego bramkarza. Czapki z głów.
      Skomentuj 0
      38 min. 17:19 Współpraca na linii Kim Andersson - Torsten Laen, a obrotowy KIF Kolding zdobywa siedemnaste trafienie dla mistrzów Danii.
      Skomentuj 0
      37 min. 16:19 Na pozycję rzutową wyprowadzony Valentin Ghionea, a Rumun po długim rogu skutecznie. Błąd Kaspera Irminga, a z kontry trafia ponownie Ghionea. Świetny okres gry Nafciarzy!
      Skomentuj 0
      35 min. 16:17 Wyborna akcja Orlen Wisły Płock - Ivan Nikcević zagrał "wrzutkę" z Valentinem Ghioneą. Co więcej rzut Bo Spellerberga broni Adam Morawski!
      Skomentuj 0
      34 min. 16:16 Siły wyrównane. Mariusz Jurkiewicz dograł efektownie do Ivana Nikcevicia, ale przerzutka Serba niestety trafiła w poprzeczkę duńskiej bramki. Przełamuje się Kim Andersson i doprowadza do remisu.
      Skomentuj 0
      33 min. 15:16 Rzut Alexandra Tioumentseva obronił Kasper Hvidt, ale Wisła zebrała piłkę. W osłabieniu trafia Angel Montoro, a KIF Kolding popełnia błąd w ataku i osłabienie płocczanie zwyciężyli 1:0.
      Skomentuj 0
      32 min. 15:15 Na ławkę kar odesłany Dan-Emil Racotea, który faulował Martina Dolka. Duńczycy obsłużyli obrotowego Cyrila Viudes i na tablicy wyników rezultat remisowy.
      Skomentuj 0
      31 min. 14:15 Kapitalna akcja Wisły! Dan-Emil Racotea zamarkował rzut z drugiej linii i dograł do Kamila Syprzaka. Obrotowy Nafciarzy rozgrywa dziś koncertowe zawody.
      Skomentuj 1
      Pora na decydującą odsłonę - miejmy nadzieję na korzyść Nafciarzy. Atak pozycyjny konstruuje Orlen Wisła Płock.
      Skomentuj 1
      Po pół godzinie gry w Brondby Hallen remis 14:14, co zwiastuje olbrzymie emocje po przerwie. Za niespełna dziesięć minut wracamy do Danii - bądźcie z nami!
      Skomentuj 0
      30 min. 14:14 Do remisu doprowadza prawoskrzydłowy Kasper Irming. Błąd popełnił w obronie Ivan Nikcević. W ostatniej akcji pierwszej partii rzut Angel Montoro broni Kasper Hvidt.
      Skomentuj 1
      29 min. 13:14 Brawo Adam Morawski! Młody bramkarz Orlen Wisły Płock zatrzymuje rzut Martina Dolka. Orlen Wisła Płock rzuca bramkę w osłabieniu - skutecznie Angel Montoro!
      Skomentuj 0
      29 min. 13:13 Rozkręca się w bramce Kasper Hvidt. Do remisu doprowadza Kasper Irming. Kamil Syprzak popełnia błąd w ataku - słabszy okres Wisły. Na domiar złego Tiago Rocha odesłany na ławkę kar za faul na Cyril Viudes.
      Skomentuj 1
      27 min. 12:13 Pospieszył się z rzutem Angel Montoro. W odpowiedzi po bloku Lasse Anderson zmniejsza straty do jednej bramki.
      Skomentuj 0
      26 min. 11:13 Na czystą pozycję wyprowadzony Ivan Nikcević, a Serb dopełnił formalności. Kapitalnie w bramce Adam Morawski! Kim Andersson niestraszny dziś płocczanom.
      Skomentuj 0
      25 min. 11:12 Dobra akcja w obronie Wisły. Niestety Nemanja Zelenović nieudanie dogrywał do Kamila Syprzaka - piłkę przechwycił Martin Dolk i rzucił kontaktowe trafienie.
      Skomentuj 0
      23 min. 10:12 Lasse Anderson skutecznie z drugiej linii. Duńczyk nieprzepisowo zatrzymywał Nemanję Zelenovicia i po raz kolejny Orlen Wisła Płock z przewagą jednego zawodnika.
      Skomentuj 0
      23 min. 9:11 Obrona w kole KIF Kolding, na linię 7 metrów podszedł Kamil Syprzak i zdobył już swoją czwartą bramkę w meczu.
      Skomentuj 0
      22 min. 9:10 Piękna akcja Wisy, ale Adam Wiśniewski przegrał na skrzydle pojedynek z Kasper Hvidt. Przy piłce wciąż jednak Wisła, która grać będzie przez 120 sekund w przewadze - na ławkę kar odesłany Torsten Laen, nieprzepisowo zatrzymujący Alexandr Tioumentseva.
      Skomentuj 1
      20 min. 9:10 Tiago Rocha rzuca bramkę w osłabieniu! Jakby tego było mało skuteczną interwencję notuje Adam Morawski. Niestety Mariusz Jurkiewicz niecelnie do Alexandra Tioumentseva. Piłkę przechwycił Torsten Laen i Duńczycy znów mają kontakt.
      Skomentuj 0
      19 min. 8:9 Nemanja Zelenović był faulowany, ale węgierscy sędziowie podjęli inną decyzję. Serbski rozgrywający otrzymał jeszcze karę dwóch minut za protesty. KIF Kolding przeprowadziło kontrę, a Martin Dolk zmniejsza straty do jednej bramki.
      Skomentuj 0
      18 min. 7:9 Alexander Tioumentsev wymanewrował obronę, wbiegając za plecami rywali. Z 6 metrów Hiszpan bez problemów umieszcza piłkę w siatce. Po drugiej stronie parkietu skutecznie Lukas Karlsson.
      Skomentuj 0
      17 min. 6:8 Dan-Emil Racotea nieskutecznie z drugiej linii - szybka kontra KIF Kolding i Torsten Laen zmniejsza prowadzenie Nafciarzy. O czas prosi Manolo Cadenas.
      Skomentuj 0
      16 min. 5:8 Adam Wiśniewski wcielił się w rozgrywającego i z centralnego sektora boiska pokonał Kaspera Hvidta. Już trzy bramki zaliczki Orlen Wisły Płock - oby tak dalej!
      Skomentuj 0
      15 min. 5:7 Kasper Irming niecelnie do Torstena Laena. Wiślacy przed szansą na wypracowanie trzybramkowej zaliczki.
      Skomentuj 0
      15 min. 5:7 Piękna solowa akcja Alexandra Tioumentseva i Nafciarze wciąż na dwubramkowym prowadzeniu.
      Skomentuj 0
      14 min. 5:6 Rzut Mariusza Jurkiewicza obronił Kasper Hvidt, ale piłkę dobił Ivan Nikcević. Kim Andersson obsłużył podaniem Torsten Laena - obrotowy KIF faulowany i z rzutu karnego skutecznie Martin Dolk.
      Skomentuj 0
      12 min. 4:5 Strata piłki w ataku pozycyjnym w wykonaniu Alexandra Tioumentseva. W odpowiedzi wysoko nad bramką Lukas Karlsson. W natarciu płocczanie.
      Skomentuj 0
      11 min. 4:5 Mylą się także na szczęście gospodarze, a konkretniej obrotowy KIF Kolding,Torsten Laen.
      Skomentuj 0
      10 min. 4:5 Ivan Nikcević skutecznie z lewego skrzydła, ładną asystą popisał się Alexander Tioumentsev. Dziewiąta bramka serbskiego skrzydłowego w tej edycji LM. W bramce Wisły kapitalnie Adam Morawski, ale rzut Angel Montoro broni Kasper Hvidt.
      Skomentuj 0
      9 min. 4:4 Tiago Rocha zlekceważył Kaspera Hvidta - 39-letni weteran broni rzut Portugalczyka z linii 7 metrów. Do wyrównania doprowadza playmaker KIF Kolding, Lukas Karlsson.
      Skomentuj 0
      8 min. 3:4 Próbkę możliwości dał Kasper Irming. Kolejny rzut karny dla Wisły, a wywalczył go nie kto inny jak Kamil Syprzak. Kapitalny mecz wychowanka Nafciarzy.
      Skomentuj 0
      7 min. 2:4 Indywidualna szarża Angela Montoro. Martin Dolk bronił w kole i rzut karny dla Nafciarzy. Na linię 7 metrów podszedł Tiago Rocha i dwie bramki przewagi Wisły.
      Skomentuj 0
      6 min. 2:3 Kamil Syprzak jest dziś katem KIF Kolding - po faulu na polskim obrotowym tym razem rzut karny dla Orlen Wisły Płock. Niestety Kasper Hvidt broni rzut Valentina Ghionei. Na szczęście Bo Spellerberg pomylił się i przy piłce Wisła.
      Skomentuj 0
      5 min. 2:3 Angel Montoro faulował przy rzucie Torsten Laena, a węgierscy sędziowie wskazali na linię 7 metrów. Z rzutu karnego skutecznie Martin Dolk.
      Skomentuj 0
      3 min. 1:3 Ależ asysta Mariusza Jurkiewicza! "Kaczka" pięknie obsłużył Kamila Syprzaka, a wychowanek płockiej Wisły rzuca trzecią bramkę w swoim trzecim rzucie!
      Skomentuj 0
      2 min. 1:2 Skuteczna interwencja Adama Morawskiego, a z kontry bramkę rzuca Kamil Syprzak. Kolejna nieudana akcja KIF Kolding.
      Skomentuj 0
      2 min. 1:1 Nafciarze od pierwszych sekund wysoko w obronie. Bo Spellerberg szczęśliwie pokonuje Adama Morawskiego - piłka po bloku Jurkiewicza i Montoro znalazła drogę do siatki, ale szybko ripostuje Kamil Syprzak!
      Skomentuj 0
      Zaczynamy! Przy piłce KIF Kolding.
      Skomentuj 0
      W szeregach mistrzów Danii jest Kim Andersson, który w poprzednim meczu z Wisłą nabawił się kontuzji śródręcza. Szwed najprawdopodobniej pomoże swojej drużynie w dzisiejszym spotkaniu. Pora na hymny Ligi Mistrzów.
      Skomentuj 0
      Dzisiejszy mecz rozegrany zostanie nie w stolicy Danii - Kopenhadze, a Brondby. W miejscowej hali trwa właśnie prezentacja.
      Skomentuj 0
      Spotkanie poprowadzi węgierska para arbitrów Csaba Dobrovits - Peter Tajok
      Skomentuj 0
      Rzut oka na tabelę "płockiej" grupy. W przypadku wygranej nad KIF Kolding i porażki SG Flensburga-Handewitt z FC Barceloną (mecz o godzinie 19.30) - Orlen Wisła Płock zrównałaby się punktami z obrońcą trofeum.

Skomentuj 0
      - To będzie dobry mecz, co do tego nie mam wątpliwości. Jednak najważniejszą rzeczą jest to, abyśmy odnieśli zwycięstwo. Wtedy szansa zajęcia drugiego miejsca w grupie będzie wyglądała naprawdę dobrze - mówi bramkarz mistrzów Danii, Marcus Cleverly.
      Skomentuj 0
      Skomentuj 0
      Na naszych łamach jest już relacja z pojedynku Vive Tauron Kielce - AaB Aalborg Handbold. Zachęcamy do lektury. Oby w ślady mistrzów Polski poszli dzisiaj Nafciarze!
      Skomentuj 1
      Jeszcze gorsze statystyki płocczanie mają z dzisiejszym rywalem - KIF Kolding. 7 meczów i 7 porażek, z czego trzy ostatnie zaledwie jedną bramką. Miejmy nadzieję, że w niedzielne popołudnie Wisła przełamie fatum i pójdzie w ślady Vive Tauronu Kielce, które rozprawiło się dzisiaj z inną duńską drużyną AaB Aalborg Handbold 33:26
      Skomentuj 0
      Duńskie drużyny to istna zmora Nafciarzy w europejskich pucharach - w dotychczasowych 13 spotkaniach Orlen Wisła Płock wygrała raptem jeden, a po raz ostatni miało to miejsce... aż 18 lat temu! 16 listopada 1996 roku w 1/8 Pucharu Zdobywców Pucharów ówczesna Petrochemia pokonała Vrold Skanderborg HK 25:20.
      Skomentuj 0
      Przed tygodniem Orlen Wisła Płock miała zwycięstwo na wyciągnięcie ręki - w decydujących fragmentach Nafciarze grali w osłabieniu, a Duńczycy skrzętnie na tym skorzystali i ostatecznie zwyciężyli 29:28.