Kolejny beniaminek pokonany - relacja z meczu MMTS Kwidzyn - Śląsk Wrocław

W meczu dziesiątej kolejki Superligi mężczyzn do Kwidzyna zawitała ekipa Śląska Wrocław. Za faworyta tego pojedynku uznawano drużynę gospodarzy.

Jarosław Kowalski
Początek meczu należał do przyjezdnych. Wynik meczu otworzył w pierwszej akcji Ivan Telepnev, a w trzeciej minucie po ładnej bramce ze skrzydła Arkadiusza Miszki było już 3:1 dla Śląska. Dobra gra wrocławian pozwalała im utrzymywać przez praktycznie całą pierwszą połowę 1-2 gole przewagi. MMTS kilka razy co prawda doprowadzał do remisu, ale ani razu w tej części gry nie udało mu się wyjść na prowadzenie.
Goście mieli sporo okazji do tego by wypracować sobie większą przewagę do przerwy, lecz w końcowych minutach pierwszej połowy zaczęła szwankować im skuteczność. Coraz więcej piłek zaczął odbijać Bartosz Dudek, ale także kilka rzutów nie trafiło w światło bramki. Gospodarze z kolei popełniali w tym czasie zbyt dużo prostych błędów w ofensywie. Wydawało się, że wrocławianom uda się zejść do szatni z minimalnym prowadzeniem, lecz tuż przed syreną zdążył zdobyć jeszcze gola na 13:13 Maciej Mroczkowski, bodajże najjaśniejszy punkt MMTS-u w pierwszych trzydziestu minutach.

Po wznowieniu gry miejscowi w końcu doczekali się prowadzenia za sprawą celnego rzutu Mroczkowskiego. Kolejne minuty upływały pod dyktando gospodarzy, a po trafieniu w 38. minucie Michała Pereta zrobiło się już 19:14. Wrocławianie nie powiedzieli jednak ostatniego słowa. W krótkim czasie udało wyprowadzić im się kilka skutecznych kontr i już w 42. minucie po bramce Zorana Radojevicia na tablicy wyników było 19:19.

Jak się później okazało był to jednak ostatni dobry moment gry w tym meczu gości. Dwie minuty później po samotnej kontrze gola na 21:19 zdobył Adrian Nogowski, a w 49. minucie po trafieniu Macieja Pilitowskiego było 25:20. Do końca spotkania MMTS kontrolował już wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężył 32:27.

MMTS Kwidzyn - Śląsk Wrocław 32:27 (13:13)

MMTS: Dudek, Kiepulski – Nogowski 8, Mroczkowski 6, Pilitowski 5, Genda 3, Peret 3, Rosiak 3, Zadura 2, Kryszeń 1, Szczepański 1, Jędrzejewski, Klinger, Łangowski, Seroka.