Młodzież w odwrocie - relacja z meczu Warszawianka Warszawa - SMS ZPRP Gdańsk

Szczypiorniści Warszawianki Warszawa nie mieli litości dla SMS-u ZPRP Gdańsk. Podopieczni Tomasza Porzezińskiego młodzież z Trójmiasta rozbili w proch i pył.

Kamil Kołsut
Już samo otwarcie meczu było w wykonaniu gospodarzy piorunujące. Znakomita gra obronna w połączeniu ze skutecznym atakiem pozycyjnym sprawiła, że w szóstej minucie na tablicy świetlnej w hali przy Piaseczyńskiej pojawił się wynik 5:0. Gospodarze dla niżej notowanego przeciwnika nie mieli litości, a różnica dzieląca obie ekipy rosła z każdą kolejną udaną akcją.
Podopieczni Marcina Pilcha w ciągu osiemnastu minut do bramki rywali trafili ledwie dwukrotnie. Gospodarze swobodnie kontynuowali zaś strzelecki festiwal, w którym prym wiódł znakomicie tego dnia dysponowany Mateusz Wiak.

Gdańszczanie do głosu doszli dopiero pod koniec pierwszej połowy. Gospodarze przy wyniku 16:3 spoczęli nieco na laurach, pozwalając rywalom ograniczyć straty do ośmiu bramek. Ton grze przyjezdnych skutecznie nadawać zaczął Miłosz Bekisz, a swoje do wyniku dołożyli bramkarze. Podopieczni Porzezińskiego obudzili się dopiero na trzy minuty przed przerwą, by zejść ostatecznie do szatni przy wyniku 20:9.

Początek drugiej części spotkania był bardziej wyrównany. Obie ekipy wdały się w wymianę ciosów i jeszcze na kwadrans przed finałową syreną przewaga gospodarzy wynosiła dziesięć trafień. Dopiero w końcówce wrzucili oni wyższy bieg, a cztery ostatnie bramki dla KSW rzucił Marek Podobas. Stołeczni szczypiorniści w dobrym stylu wygrali drugi mecz z rzędu i do piątego miejsca w tabeli tracą już tylko punkt.

Warszawianka Warszawa - SMS ZPRP Gdańsk 36:20 (20:9)

Warszawianka: Stolarski, Szałkucki - Skorek, Przykuta 3, Łagowski 1, Flisiak 1, Milewski 3, Kolczyński 4, Wiak 8, Jankowski 1, Szmulik 1, Kwiatkowski 8/6, Krawiecki 2, Podobas 4.