Pomorze znów górą - relacja z meczu Słupia Słupsk - Korona Handball Kielce

Słupia Słupsk pokonała Koronę Handball Kielce 29:22. Podopieczne Anity Unijat umocniły się na trzecim miejscu w lidze. Obecnie na czele I ligi znajdują się trzy drużyny z województwa pomorskiego.

Michał Gałęzewski
W tym sezonie zarówno Słupia Słupsk, jak i Korona Handball Kielce postawiły na grę wychowankami. Jak na razie lepiej na tym wychodzą zawodniczki z Pomorza, które w lidze zajmują miejsca tuż za prowadzącymi ekipami z Gdańska i z Kościerzyny. Kielczanki natomiast co prawda walczą w każdym meczu, ale nie ma z tego punktów.
Od początku sobotniego spotkania bardzo dobrze grały gospodynie, które po bramce Klaudii Domaros w dziewiątej minucie prowadziły 7:2. Później dzięki skutecznej Marcie Rosińskiej i dobrej grze w obronie w ciągu dziesięciu minut Korona zdobyła cztery bramki nie tracąc żadnej, ale w końcu Słupia zaczęła grać "swoje" i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 14:10.

Po zmianie stron przez długi czas żaden z zespołów nie potrafił zmienić oblicza meczu. Najwięcej bramek zdobywały Agnieszka Łazańska oraz Marta Rosińska i po rzucie tej pierwszej w 43 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 22:17. Później jednak kielczanki zdołały zmniejszyć przewagę do zaledwie dwóch bramek.

W samej końcówce gospodynie rzuciły siedem bramek z rzędu. Po rzucie Małgorzaty Trawczyńskiej, w 59. minucie prowadziły już 29:21 i ostatecznie pokonały swoje rywalki różnicą siedmiu trafień. Dzięki tej wygranej, słupszczanki mają już na swoim koncie dwanaście punktów. Kielczankom natomiast będzie bardzo trudno o utrzymanie się w I lidze.

Słupia Słupsk - Korona Handball Kielce 29:22 (14:10)

Słupia: Łoś, Biernaczyk - Łazańska 11, Trawczyńska 6, Domaros 4, Ilska 3, Kowalczuk 3, Cieśla 2 oraz Budnicka, Wiśniewska, Kaczanowska, Dominiak, Lisiecka.
Kary: 10 min.
Karne: 4/7.

Korona Handball: Januchta, Hibner - Rosińska 11, Pinda 3, Skowrońska 3, Młynarska 2, Bortnowska 2, Kędzior 1, Mochocka 1 oraz Tutaj, Kaźmiruk.
Kary: 8 min.
Karne: 4/6.

Kary: Słupia - 10 min. (Kowalczuk 4 min., Wiśniewska 2 min., Budnicka 2 min., Łazańska 2 min.), Korona Handball - 8 min. (Kaźmiruk 2 min., Skowrońska 2 min., Rosińska 2 min., Mochocka 2 min.).
Sędziowie: Jerlecki, Łabuń.