PGNiG Superliga mężczyzn: Beniaminkowie nie sprostali MMTS-owi i Stali (wyniki)

MMTS Kwidzyn i PGE Stal Mielec odniosły zwycięstwa w sobotnich meczach 10. kolejki PGNiG Superligi. Obie ekipy zostawiły w pokonanym polu beniaminków - kolejno Śląsk Wrocław i Nielbę Wągrowiec.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Sobotnie zmagania rozpoczęło spotkanie między MMTS-em Kwidzyn a Śląskiem Wrocław. Przed pierwszym gwizdkiem obie ekipy w ligowej klasyfikacji dzielił zaledwie punkt, ich bezpośrednie starcie miało więc istotne znaczenie dla obecnego układu tabeli, zwycięzcy dawało ponadto możliwość włączenia się do walki o miejsce w fazie play-off.
Dość niespodziewanie spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy przez niemal całą pierwszą połowę byli stroną przeważającą i dyktującą warunki gry. Podopieczni Piotra Przybeckiego w 3. minucie wyszli na prowadzenie 3:1 i przewagę dwóch lub jednej bramki utrzymywali aż do 27. minuty. Tuż przed przerwą gospodarze zdołali jednak doprowadzić do remisu, a po zmianie stron przejęli inicjatywę i zaczęli odjeżdżać rywalom.

W 38. minucie MMTS wygrywał już 19:14 i choć wrocławianie zdobyli pięć bramek pod rząd, doprowadzając tym samym do remisu 19:19, to w ciągu kolejnych siedmiu minut gospodarze powrócili na prowadzenie (25:20). Śląsk w końcówce próbował jeszcze odrobić straty, kwidzynianie jednak spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężyli 32:27. Dzięki wygranej MMTS awansował na 7. miejsce w tabeli.

Na piątej lokacie w stawce umocnili się zaś szczypiorniści PGE Stali Mielec, którzy dzięki kapitalnemu fragmentowi tuż po przerwie pokonali Nielbę Wągrowiec 26:20. Pierwsza połowa jednak nie układała się po myśli Czeczeńców, którzy w 19. minucie przegrywali nawet 5:9. W końcówce premierowej partii meczu podopieczni Pawła Nocha odrobili straty i do szatni zeszli prowadząc już 12:11.

Po zmianie stron mielecka ekipa dobiła Nielbistów, drugą część spotkania rozpoczynając od prowadzenia 8:0. Na kwadrans przed końcem Czeczeńcy prowadzili 20:11 i do końcowej syreny spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, triumfując ostatecznie 26:20.

10. kolejka PGNiG Superligi zakończona zostanie w niedzielę w Zabrzu, gdzie Górnik podejmie osłabioną Gaz-System Pogoń Szczecin. Stawką meczu będzie 3. miejsce w tabeli.

Sobotnie mecze 10. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn:

MMTS Kwidzyn - Śląsk Wrocław 32:27 (13:13)
Najwięcej bramek: dla MMTS-u - Adrian Nogowski 8, Maciej Mroczkowski 6, Maciej Pilitowski 5; dla Śląska - Zoran Radojević, Maciej Ścigaj - po 6, Arkadiusz Miszka 5.

PGE Stal Mielec - Nielba Wągrowiec 26:20 (12:11) Najwięcej bramek: dla PGE Stali - Grzegorz Sobut 6, Michał Chodara, Damian Krzysztofik - po 4; dla Nielby - Mateusz Przybylski, Bartosz Świerad - po 4.

PGNiG Superliga: Grupa Select