Honorowe zwycięstwo Vistalu - relacja z meczu Vistal Gdynia - Zvezda Zvenigorod

Po wysokiej porażce w sobotę, szczypiornistki Vistalu Gdynia pokonały Zvezdę Zvenigorod 27:24. Do dalszej rundy Pucharu Zdobywców Pucharów awansowały jednak Rosjanki.

Michał Gałęzewski
Vistal Gdynia miał duże nadzieje przed Pucharem Zdobywców Pucharów. W sobotę wszelkich nadziei pozbawiły gdyńską ekipę podopieczne Aleksandra Rewwy, które wygrały różnicą dwunastu bramek. Kwestia awansu była więc już praktycznie rozstrzygnięta.
W niedzielę młode szczypiornistki Vistalu były mniej spięte i przyniosło to efekt. Od początku podopieczne Pawła Tetelewskiego grały dobrze w ataku. Po dziesięciu minutach, gdy bramkę zdobyła Patrycja Kulwińska, prowadziły już 7:5. Później inicjatywę przejęły Rosjanki. Od jedenastej do szesnastej minuty rzuciły sześć bramek i po trafieniu Julii Chawroniny prowadziły wyszły na prowadzenie 13:10. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem, a wynik do przerwy ustaliła Aleksandra Zych.

Po zmianie stron wydawało się, że po raz kolejny Zvezda złapała rytm gry. Gdy dwa razy z rzędu do gdyńskiej bramki trafiła Jana Uskowa, drużyna ze Zvenigorodu prowadziła 19:16. Szczypiornistki ze wschodu osiągnęły tym samym swój cel i stało się jasne, że będą grały w dalszej fazie Pucharu Zdobywców Pucharów.

Końcówka spotkania należała do Vistalu Gdynia. Zawodniczki z Trójmiasta grały bez kompleksów i korzystały z tego, że w Zvezdzie szanse dostały wszystkie zawodniczki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 27:24. W dwumeczu wygrała Zvezda, ale gdynianki zdobyły niezbędne doświadczenie, które może im się przydać w kolejnych spotkaniach.

Vistal Gdynia - Zvezda Zvenigorod 27:24 (14:14)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Niedźwiedź 5, Kulwińska 5, Janiszewska 4, Łabuda 4, Zych 4, Kozłowska 2, Andrzejewska 1, Gutkowska 1, Galińska 1.
Kary: 4 min.
Karne: 3/5.

Zvezda: Sidorowa, Basarab, Jakupowa - Uskowa 6, Marennikowa 4, Chawronina 4, Zacharowa 3, Aleksiejewa 2, Korolewa 2, Burowa 1, Klimancewa 1, Antonowa 1 oraz Kożochar, Zakordonskaja, Iwanowa.
Kary: 8 min.
Karne: 2/3.

Kary: Vistal - 4 min. (Niedźwiedź 2 min., Zych 2 min.), Zvezda - 8 min. (Iwanowa 4 min., Kożochar 2 min., Zacharowa 2 min.).
Sędziowie: Lillepea, Kull (Estonia).
Widzów: 1 000.