Zrównały się punktami - relacja z meczu Jutrzenka Płock - Sparta Oborniki

Jutrzenka Płock pokonała Spartę Oborniki 25:18 i zrównała się z tym zespołem punktami w tabeli ligowej. W ekipie gospodarzy najwięcej, bo siedem bramek zdobyła Karolina Mokrzka.

Michał Gałęzewski
Przed sobotnim spotkaniem, Jutrzenka Płock miała na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa. Oborniczanki wygrały raz więcej, a w środę pokonały Spartę Gubin w meczu Pucharu Polski i awansowały w nim do kolejnej rundy. Biorąc pod uwagę fakt, iż mecz odbywał się w Płocku, a drużyna gospodarzy grała szerszą ławką, minimalnymi faworytkami wydawały się być właśnie szczypiornistki Jutrzenki.
Pierwsza połowa zaczęła się od standardowego "badania się" obu ekip. Po trzynastu minutach, gdy bramkę zdobyła Urszula Filoda, na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Od tego czasu na boisku istniał jednak już tylko zespół z Płocka. Sparta do końca pierwszej połowy zdobyła tylko trzy bramki, natomiast podopieczne Jarosława Stawickiego grały dobrze nie tylko w obronie, ale i w ataku.

Na najwyższą w tej części spotkania, sześciobramkową przewagę Jutrzenka wyszła w 25 minucie po rzucie Dominiki Waszkiewicz. Ostatecznie na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 12:7. W ciągu trzech minut drugiej połowy Sparta zdołała zmniejszyć stratę do dwóch trafień i mecz rozpoczął się na nowo.

Wynik meczu był otwarty do 50 minuty, gdy bramkę dla Sparty zdobyła Joanna Gładecka. Sześć kolejnych bramek rzuciły płocczanki, w tym trzy Karolina Mokrzka i było już po meczu. Ostatecznie zakończył się on wynikiem 25:18.

Jutrzenka Płock - Sparta Oborniki 25:18 (12:7)

Jutrzenka: Dobrowolska - Mokrzka 7, Stasiak 6, Rędzińska 4, Waszkiewicz 4, Salamandra 1, Kwasiborska 1, Homonicka 1, Krysiak 1 oraz Jankowska, Pawłowska, Jasińska.
Kary: 6 min.
Karne: 2/4.

Sparta: Kochańska, Niezgodzka - Filoda 5, Gładecka 4, Wasiak 4, Racka 2, Łakomy 2, Żołyniak 1 oraz Niedzielska, Zwolińska, Durka.
Kary: 10 min.
Karne: 1/1.

Kary: Jutrzenka - 6 min. (Jasińska 2 min., Jankowska 2 min., Waszkiewicz 2 min.), Sparta - 10 min. (Wasiak 4 min., Gładecka 2 min., Filoda 2 min., Racka 2 min.).
Sędziowie: Kościewicz, Malandy (Elbląg).