Niesamowity zwrot akcji - relacja z meczu Vetrex Sokół Kościerzyna - KPR Legionowo

Niesamowicie ułożył sie mecz w Kościerzynie. Jeszcze w 38 minucie Vetrex Sokół prowadził 21:14, by ostatecznie KPR Borodino Legionowo zwyciężyło 30:25!

Vetrex Sokół Kościerzyna w środę co prawda przegrał z Gwardią Koszalin w Pucharze Polski, jednak w tym sezonie podopieczni Andrzeja  Gryczki spisują się w lidze bardzo dobrze i są groźni dla każdego. KPR Borodino Legionowo przed sobotą miał na swoim koncie komplet zwycięstw. - Jest to podstawowy kandydat do awansu, ale zrobimy wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony. Gramy u siebie i będziemy zmotywowani. Na pewno zagramy o dwa punkty - deklarował przed meczem Gryczka. - W każdym meczu chcemy udowadniać, że gramy piłkę ręczną fajną, ładną dla oka i skuteczną - dodał asystent trenera KPR-u, Marcin Smolarczyk. [ad=rectangle] Zapowiadało się wyrównane spotkanie. Jeszcze w dwunastej minucie po bramce Kamila Cioka na tablicy wyników widniał rezultat 6:6, ale tego co się stało chwilę później nie spodziewał się nikt. Vetrex Sokół w ciągu dziesięciu minut zdobył osiem bramek tracąc zaledwie jedną i po trafieniu Aleksandra Bronka prowadził 14:7! Do końca pierwszej połowy utrzymywało się wysokie prowadzenie gospodarzy, którzy na przerwę schodzili przy wyniku 18:12.

Początek drugiej części meczu nie zwiastował nagłego zwrotu akcji. Po rzucie Jakuba Reichela, w 38 minucie Vetrex Sokół prowadził 21:14 i... do końca meczu zespół z Kościerzyny rzucił bramkę tylko cztery razy!

Zupełnie inaczej wyglądała gra legionowian. Podopieczni Roberta Lisa znaleźli sposób na Macieja Pieńczewskiego i ze stanu 21:14, wyszli na 23:28! W tym okresie gry najpierw w ofensywie świetnie spisywał się Michał Prątnicki, a następnie grę "pociągnął" Witalij Titow. Ostatecznie goście wygrali 30:25 i po niezwykle emocjonującym spotkaniu wyrwali dwa punkty.

Vetrex Sokół Kościerzyna - KPR Borodino Legionowo 25:30 (18:12)

Vetrex Sokół: Pieńczewski - Lisiewicz 6, J.Reichel 5, Szala 4, Czaja 4, M.Reichel 3, Janusiewicz 2, A.Bronk 1 oraz Piechowski, Ringwelski. Kary: 14 min. Karne: 2/3.

KPR Borodino: Krekora, Ner - Prątnicki 6, Kasprzak 5, Titow 4, Gawęcki 4, Dzieniszewski 3, Ciok 3, Bulej 2, Brinovec 2, Wolski 1 oraz Wuszter, Suliński. Kary: 6 min. Karne: 1/2.

Kary: Vetrex Sokół - 14 min. (Janusiewicz 4 min., J.Reichel 4 min., Ringwelski 2 min., Piechowski 2 min., M.Reichel 2 min.), KPR Borodino - 6 min. (Kasprzak 4 min. - cz.k., Wuszter 2 min.). Sędziowie: Kowalak, Marciniak. Widzów: 200.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty