Łączpol nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki - relacja z meczu AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - MKS AZS UMCS Lublin

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk nie zwalnia tempa. Tym razem podopieczne Jerzego Cieplińskiego pokonały MKS AZS UMCS. Zawodniczki z Lublina nie oddały jednak wygranej bez walki.

Michał Gałęzewski
Obie drużyny w środę grały w Pucharze Polski. W lepszych nastrojach po tych spotkaniach były gdańszczanki, które wygrały w Łomży z miejscową Dwójką. Lublinianki przegrały natomiast we własnej hali z AZS-em AWF Warszawa. W lidze między sobotnimi rywalami jest duża przepaść - AZS Łączpol AWFiS jest niepokonanym liderem, a MKS AZS UMCS walczy w dolnych rejonach tabeli.
Pierwsze minuty zapowiadały jednak niespodziankę. Od początku spotkania gdańszczanki grały bardzo nerwowo i Jerzy Ciepliński bardzo szybko poprosił o czas. Po ośmiu minutach, gdy swoją drugą bramkę zdobyła Karolina Wawrzonek, drużyna gości prowadziła 6:4. Mecz był wyrównany do 18 minuty.

Później AZS Łączpol AWFiS złapał właściwy rytm. Gdańszczanki zdobyły dziewięć bramek tracąc zaledwie jedną i po rzucie Zuzanny Pesel wyszły na ośmiobramkowe prowadzenie, by ostatecznie wygrać pierwszą połowę 18:11.

Początek drugiej połowy był dobry w wykonaniu podopiecznych Izabeli Puchacz, które w ciągu sześciu minut zmniejszyły stratę do czterech bramek. Obie ekipy grały falami, ale mające w kadrze meczowej więcej zawodniczek gospodynie nie dały się zbliżyć rywalkom na więcej, niż cztery bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 32:26, a najlepsze w ofensywie w obu ekipach były Karolina Siódmiak i Edyta Charzyńska.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - MKS AZS UMCS Lublin 32:26 (18:11)

AZS Łączpol AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Siódmiak 8, Orzłowska 5, Neitsch 5, Pesel 4, Maszota 3, Karwecka 3, Ciura 2, Gelińska 1, Klonowska 1 oraz Sujka, Konefał.
Kary: 4 min.
Karne: 3/5.

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka - Charzyńska 9, Markowicz 4, Juć 4, Szyszkowska 4, Wawrzonek 3, Pękalska 1, Lasek 1 oraz Wojdyło, Blaszka.
Kary: 8 min.
Karne: 4/5.

Kary: AZS Łączpol AWFiS - 4 min. (Karwecka 4 min.), MKS AZS UMCS - 8 min. (Blaszka 4 min. Szyszkowska 4 min.).
Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech (Brodnica).