KSZO podniósł się z kolan - relacja z meczu KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Viret CMC Zawiercie

Zwycięstwo nad zespołem z Zawiercia odnieśli szczypiorniści KSZO Odlewni Ostrowiec Św. Był to pierwszy komplet punktów pod wodzą nowego szkoleniowca.

Anna Soboń
Anna Soboń
Od początku spotkanie było bardzo wyrównane. Przez pierwsze dziesięć minut obie ekipy zdobywały w zasadzie bramki z każdej akcji (6:7). Po kwadransie ostrowiecki zespół grając bardzo dobre zawody zaczął odjeżdżać rywalom (9:8, 11:8). Podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego grali jak natchnieni i na pięć minut przed przerwą odskoczyli rywalom na siedem bramek. Pierwsze pół godziny zdecydowanie lepiej zagrali gospodarze, w szeregach których brylował Paweł Świeca. Przełożyło się to na wynik i pomarańczowo-czarni do szatni schodzili z pięcioma golami przewagi (17:12).
W drugiej połowie wydawało się, że nic nie zagrozi zwycięstwu ostrowieckiej Odlewni i po 35 minutach ekipa KSZO prowadziła 20:15. Drużyna gości jakby odmieniona wyszła na drugą połowę, zaś w szeregi gospodarzy wróciły demony przeszłości i zaczęła szwankować skuteczność (23:18). Na kwadrans przed końcem meczu ostrowczanie prowadzili tylko trzema bramkami, a po 50 minutach w hali hutniczego zespołu Zawiercie doprowadziło do remisu po 25. Końcówkę lepiej jednak wytrzymał KSZO i po skutecznych akcjach Adriana Wojkowskiego i Tomasza Pomiankiewicza, pomarańczowo-czarni ostatecznie wygrali 30:27, notując pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego szkoleniowca.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Viret CMC Zawiercie 30:27 (17:12)

KSZO: Drabik, Szewczyk - Mazur, Radowiecki 1, Jeżyna 4, Jamioł, Afanasjev 1, Świeca 7, T. Pomiankiewicz 9, Biskup, Wojkowski 4, Kalita 4.

Viret: Ratuszniak, Kot - Kapral, I. Zagała, S. Zagała 5, Kuśmierczyk 12, Fugiel 5, Kosmalski, Nowak 1, Biernacki 3, Makaruk 1.

Rzuty karne: KSZO 2/1, Viret 7/4.

Kary: KSZO 4min., Viret 2min.