Słupia wskoczyła na podium - relacja z meczu Słupia Słupsk - AZS AWF Warszawa

W meczu dwóch drużyn, które znajdują się w czołówce I ligi, Słupia Słupsk pokonała AZS AWF Warszawę 30:24. Gospodynie świetnie grały w drugiej połowie spotkania.

Michał Gałęzewski
Słupia Słupsk i AZS AWF Warszawa, to drużyny które w tym sezonie spisują się bardzo dobrze i walczą o miejsce na podium I ligi za mającymi jak na razie większy potencjał ekipami z Gdańska i Kościerzyny. Przed sobotnim spotkaniem trzeci był AZS AWF, jednak w przypadku wygranej, podopieczne Anity Unijat mogły wskoczyć na podium.
Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla grających samymi wychowankami zawodniczek Słupi Słupsk. Po czterech minutach, gdy bramkę zdobyła Agnieszka Łazańska, gospodynie prowadziły już 3:0. Później jednak konsekwentnie przewagę budowały warszawianki, które od dziewiątej do szesnastej minuty rzuciły sześć bramek z rzędu i z wyniku 5:2, zrobiło się 5:8.

Podopieczne Pawła  Kapuścińskiego i Daniela Lewandowskiego utrzymywały kilkubramkową przewagę do 29 minuty, gdy po bramce Pauliny Pawłowskiej prowadziły 14:10. W ostatniej minucie pierwszej połowy do głosu doszły słupszczanki, które rzuciły dwie bramki z rzędu i po trafieniu Anny Ilskiej, na przerwę schodziły przy wyniku 12:14.

Gospodynie dobrą passę kontynuowały po zmianie stron i po tym jak wyszły na prowadzenie w 33 minucie, nie oddały jej do samego końca. Zawodniczki z Pomorza konsekwentnie powiększały przewagę. Najwyższą osiągnęły w 56 minucie. Po bramce Katarzyny Cieśli, na tablicy wyników widniał rezultat 29:21. Ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 30:24, a jego wynik ustaliła Katarzyna Pożoga.

Słupia Słupsk - AZS AWF Warszawa 30:24 (12:14)

Słupia: Łoś, Biernaczyk - Łazańska 6, Trawczyńska 6, Łazańska 6, Cieśla 5, Domaros 3, Kowalczuk 1, Budnicka 1, Jedlińska 1, Lisiecka 1 oraz Dominiak, Kaczanowska, Wiśniewska.
Kary: 18 min.
Karne: 1/2.

AZS AWF: Backiel, Zamęcka, Michalska - Lewandowska 5, Olejnik 5, Pawłowska 3, Pożoga 3, Nieścioruk 2, Bryl 2, Joszczuk 2, Kajtek 1, Gutowska 1 oraz Adamowicz.
Kary: 16 min.
Karne: 3/6.

Kary: Słupia - 18 min. (Budnicka 6 min. - cz.k., Łazańska 4 min., Domaros 2 min., Trawczyńska 2 min., Cieśla 2 min., Wiśniewska 2 min.), AZS AWF - 16 min. (Pożoga 6 min., Pawłowska 4 min., Joszczuk 2 min., Lewandowska 2 min., Olejnik 2 min.).
Sędziowie: Krzemień, Wojciechowski.