PP: Warszawianki lepsze w akademickich derbach - relacja z meczu AZS UMCS Lublin - AZS AWF Warszawa

AZS UMCS Lublin przegrał u siebie z AZS-em AWF Warszawa 27:31 w meczu Pucharu Polski. Drużyna gości awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Michał Gałęzewski
Para lubelsko-warszawska była jedną z dwóch, w których na tym etapie Pucharu Polski spotkały się ze sobą drużyny grające w I lidze kobiet. Po siedmiu kolejkach w lepszej sytuacji w rozgrywkach ligowych jest AZS AWF, który zajmuje trzecie miejsce. Lublinianki na ten moment są ósme.
Przez długi czas mecz był bardzo wyrównany. Na początku spotkania bardzo dobrze w ofensywie grała Aleksandra Juć. W czternastej minucie zdobyła swoją piątą bramkę, a MKS AZS UMCS prowadził 9:7. Chwilę później jednak pięć razy z rzędu bramkarkę z Lublina pokonały warszawianki i po trzech celnych rzutach Katarzyny Nieścioruk, drużyna gości prowadziła już 12:9. Do końca pierwszej połowy podopieczne Pawła  Kapuścińskiego i Daniela Lewandowskiego nie oddały prowadzenia i na przerwę schodziły przy wyniku 19:15.

Po zmianie stron lublinianki szybko wyrównały. W ciągu pięciu minut rzuciły pięć bramek tracąc zaledwie jedną i po rzucie Magdaleny Markowicz remisowały 20:20. Na tablicy wyników remis widniał jeszcze w 44 minucie. W końcówce lepiej spisały się jednak warszawianki, które wygrały 31:27.

MKS AZS UMCS Lublin - AZS AWF Warszawa 27:31 (15:19)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka - Markowicz 6, Juć 5, Szyszkowska 5, Wawrzonek 4, Charzyńska 4, Blaszka 2, Pękalska 1 oraz Zarzycka.
Kary: 12 min.
Karne: 3/4.

AZS AWF: Backiel, Zamęcka - Nieścioruk 8, Bryl 8, Lewandowska 5, Pożoga 4 Olejnik 3, Pawłowska 2, Joszczuk 1 oraz Gutowska, Adamowicz, Kajtek.