PP: Sensacja w Koszalinie - relacja z meczu Gwardia Koszalin - Vetrex Sokół Kościerzyna

Dużą sensację sprawili szczypiorniści Gwardii Koszalin. Podopieczni Piotra Stasiuka pokonali piąty zespół grupy A I ligi, Vetrex Sokół Kościerzyna aż 30:22!

Spotkanie miało jednego faworyta. Był nim Vetrex Sokół Kościerzyna, który w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze w I lidze. Jak dotąd w ośmiu meczach podopieczni Andrzeja Gryczki wygrali pięciokrotnie, raz zremisowali i dwukrotnie przegrywali. Gwardia Koszalin gra natomiast w II lidze, w której w ośmiu spotkaniach sześciokrotnie wygrywała i dwa razy przegrywała. Daje jej to trzecie miejsce za MKS-em Grudziądz i Energetykiem Gryfino. [ad=rectangle] W drużynie gospodarzy w środowym meczu na parkiet wybiegło piętnastu zawodników, natomiast w zespole gości zaledwie dziesięciu. Na boisku nie było widać która ekipa gra w pierwszej, a która w drugiej lidze. Po czternastu minutach, gdy bramkę zdobył Sebastian Ludian, gospodarze prowadzili już 9:4. Warto podkreślić, że ten szczypiornista łącznie pokonał bramkarzy Vetreksu Sokoła aż dwunastokrotnie, a w momencie gdy reaktywowane było Wybrzeże, grał on w zespole aktualnego superligowca jeszcze w II lidze.

Do końca pierwszej połowy Gwardia powiększała swoją przewagę, czym sprawiła wiele radości kibicom, którzy niemal w komplecie zapełnili halę. Ostatecznie po rzucie Piotra Prudzienicy, na przerwę gospodarze schodzili przy wyniku 16:9 i sensacja wisiała w powietrzu.

Od początku drugiej części spotkania ponownie bardzo dobrze w ataku grał Ludian. Po tym jak zdobył trzy bramki z rzędu, było już 19:10. W Vetreksie Sokół dobrze spisywali się Jakub i Maciej Reichelowie, którzy łącznie zdobyli trzynaście bramek. To jednak nie wystarczyło i ostatecznie Gwardia zwyciężyła 30:22 i to ekipa z Koszalina będzie grała w dalszej fazie Pucharu Polski.

Gwardia Koszalin - Vetrex Sokół Kościerzyna 30:22 (16:9) Gwardia: Gryzio, Bugaj - Ludian 12, Goerig 6, Czerwiński 4, Felsztiger 2, Prudzienica 2, Jakutowicz 2, Szpak 1, Laskowski 1 oraz Brzeziński, Tołłoczko, Nowicki, Radosz, Kamiński. Kary: 6 min. Karne: 1/1.

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - J.Reichel 7, M.Reichel 6, Janusiewicz 4, Ringwelski 2, Szala 2, Bronk oraz Piechowski, Lisiewicz. Kary: 10 min. Karne: 0/1.

Kary: Gwardia - 6 min. (Felsztiger 2 min., Czerwiński 2 min., Nowicki 2 min.), Vetrex Sokół - 10 min. (J.Reichel 4 min., Piechowski 2 min., M.Reichel 2 min.). Sędziowie: Biegajski, Kulesza (Koszalin). Widzów: 220.