PP: AZS AWF przełamał się na trzecioligowcu - relacja z meczu Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - AZS AWF Biała Podlaska

Nie było niespodzianki w meczu Pucharu Polski. Trzecioligowiec Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka przegrał z AZS-em AWF Biała Podlaska 18:32. Początek należał jednak do gospodarzy.

Michał Gałęzewski
Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka gra w III lidze, w której występuje zaledwie pięć zespołów. W dwóch pierwszych kolejkach ta ekipa wygrała z TS-em MOSiR Siemiatycze i z EKS-em Szczypiorniak Ełk. AZS AWF Biała Podlaska ma za sobą bardzo słaby początek sezonu. Pierwszoligowcy w lidze przegrali jak dotąd osiem spotkań i potyczka z trzecioligowcem była dla nich szansą na przełamanie. Co ciekawe obie ekipy w ubiegłym sezonie grały ze sobą w drugiej lidze i zajęły w niej pierwsze i ostatnie miejsce.
Pierwsze minuty należały jednak do trzecioligowca. Po ośmiu minutach, gdy bramkę dla swojej drużyny zdobył Krzysztof Czekotowski, podopieczni Wojciecha Andrukiewicza prowadzili 5:2 i mogło się wydawać, że przynajmniej postawią się wyżej notowanemu rywalowi. Ekipa z Białej Podlaskiej w końcu jednak pokazała klasę. W ciągu trzech minut goście rzucili cztery bramki z rzędu i po trafieniu Macieja Chodura, wyszli na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie - 6:5, którego nie oddali już do końca spotkania.

AZS AWF nie zwalniał tempa. W pierwszej części spotkania dobrze w ofensywie grał Marcin Stefaniec, a w 26 minucie po rzucie Jakuba Rusina, podopieczni Sławomira Bodasińskiego prowadzili już 16:8.

Pierwszą połowę goście zakończyli z ośmiobramkową zaliczką. Po zmianie stron goście nie dawali sobie zagrozić i Szczypiorniak ani razu nie zdobył nawet dwóch bramek z rzędu. W zespole z Białej Podlaskiej w tej części spotkania sześć bramek zdobył Tomasz Kula, a pięć Jędrzej Krawczyk. Ten ostatni ustalił wynik meczu. AZS AWF wygrał w nim 32:18.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - AZS AWF Biała Podlaska 18:32 (10:18)

Szczypiorniak: Fiedorczyk, Doroszko - Komosa 5, Jurgilewicz 4, Radziwon 4, Czekotowski 2, M.Makarewicz 1, Sićko 1, Tokajuk 1 oraz Pers, Gorczak, Gawrylik, D.Makarewicz, Stypułkowski.
Kary: 10 min.
Karne: 0/1.

AZS AWF: Chmurski, Adamiuk - Stefaniec 7, Kula 6, Krawczyk 5, Rusin 4, Jaszczuk 4, Chodur 2, Warmijak 1, Helman 1, Antolak 1, Kubajka 1 oraz Walczak, Wasiłek, Zielonko.
Kary: 4 min.
Karne: 2/2.

Kary: Szczypiorniak - 10 min. (Sićko 4 min., Tokajuk 4 min., Radziwon 2 min.), AZS AWF - 4 min. (Antolak 4 min.).
Sędziowie: Kosiński, Miłkowski (Białystok).