Vistal przerwał passę KPR-u - relacja z meczu Vistal Gdynia - KPR Jelenia Góra

Będący w trakcie "maratonu" Vistal Gdynia, pokonał KPR Jelenią Górę 39:26. W ekipie prowadzonej przez Pawła Tetelewskiego, wszystkie zawodniczki z pola zdobyły przynajmniej jedną bramkę.

Michał Gałęzewski
KPR Jelenia Góra spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Podopieczne Michała Pastuszki w ciągu ostatnich pięciu meczów wygrały trzy razy, a dwa kolejne spotkania zremisowały, w tym w Lubinie. Vistal natomiast przegrał w bieżących rozgrywkach tylko raz.
Jeszcze po ośmiu minutach, gdy bramkę dla KPR-u zdobyła Mariola Wiertelak, na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Później jednak konsekwentnie przewagę budowały gospodynie. Po raz pierwszy na pięciobramkowe prowadzenie Vistal Gdynia wyszedł w 22 minucie. Było wtedy 13:8, a do protokołu wpisała się Iwona Niedźwiedź.

Do końca pierwszej połowy żadna drużyna nie zmieniła już losów spotkania i po 30 minucie gospodynie prowadziły 18:13. Po dwóch szybkich bramkach po zmianie stron, w 31 minucie KPR przegrywał już tylko 15:18 i wydawało się, że wrócił do gry.

Od tego momentu świetny okres gry zaliczyły jednak podopieczne Pawła Tetelewskiego, które nie pozostawiły wątpliwości kto zwycięży. Zdobyły sześć bramek z rzędu, z czego trzy rzuciła Kinga Gutkowska i w 38 minucie wyszły na prowadzenie 24:15, a dziewięć minut później było już 31:19.

W końcówce najpierw cztery bramki z rzędu zdobyły szczypiornistki z Jeleniej Góry, ale szybko podobny wyczyn chwilę później osiągnęły gdynianki. Ostatecznie Vistal wygrał 39:26. Mimo, że w szeregach klubu z Trójmiasta trener dał się wykazać wszystkim zawodniczkom, przewaga gospodyń nie podlegała dyskusji, chociaż w całym meczu dużo krwi zwyciężczyniom napsuła Małgorzata Buklarewicz. W sobotę i w niedzielę gdynianki zagrają we własnej hali w Pucharze Zdobywców Pucharów ze Zvezdą Zvenigorod.

Vistal Gdynia - KPR Jelenia Góra 39:26 (18:13)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Osińska - Niedźwiedź 7, Gutkowska 7, Galińska 5, Kulwińska 4, Andrzejewska 3, Kobylińska 3, Łabuda 3, Janiszewska 2, Dorsz 2, Zych 2, Kozłowska 1.
Kary: 2 min.
Karne: 6/8.

KPR: Kozłowska, Janik - Buklarewicz 8, Michalak 4, Dąbrowska 4, Wiertelak 3, Mączka 3, Bader 3, Tomczyk 1 oraz Oreszczuk, Jasińska, Grobelska.
Kary: 16 min.
Karne: 3/3.

Kary: Vistal - 2 min. (Zych 2 min.), KPR - 16 min. (Bader 6 min. - cz.k., Michalak 2 min., Oreszczuk 2 min., Jasińska 2 min., Mączka 2 min., Wiertelak 2 min.).
Sędziowie: Figarski, Żak (Radom).