PP: Akademiczki srogimi nauczycielkami - relacja z meczu Dwójka Łomża - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

Nie było niespodzianki w meczu GUKS Dwójka Łomża - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Akademiczki okazały się srogimi nauczycielkami dla szczypiornistek z Podlasia i wygrały z nimi różnicą 27 bramek!

Michał Gałęzewski
Faworyt tego meczu był jeden - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego są niepokonane w I lidze, a aby awansować do tej rundy Pucharu Polski, musiały uporać się z UKS-em PCM Kościerzyna. Łomżanki w Pucharze Podlasia zwyciężyły z KPR-em Białystok i ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka.
Już pierwsze akcje pokazały, która drużyna będzie się liczyć podczas meczu w Łomży. Po jedenastu minutach, gdy swoją czwartą bramkę w meczu zdobyła Adrianna Konefał, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk prowadził już 10:1! Gdańszczanki nie miały większych problemów z budowaniem coraz większej przewagi. Piętnastą bramkę w meczu zdobyły w dwudziestej minucie, a dwudziestą w trzydziestej. Rzucając tę bramkę, Alicja Szprengier ustaliła wynik pierwszej połowy, którą gdańszczanki wygrały 20:4.

Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie, chociaż Jerzy Ciepliński w tym spotkaniu dał dużo minut zawodniczkom które nie mają okazji często reprezentować barw gdańskiego klubu w I lidze. W ekipie gospodyń najwięcej, bo 5 bramek zdobyła Amanda Szymborska, która zapisała się w protokole również tym, że w 51 minucie otrzymała czerwoną kartkę. Co ciekawe była to jedyna kara w tym spotkaniu.

Ostatecznie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wygrał w Łomży aż 37:10. Najskuteczniejszą zawodniczką ekipy znad morza była Patrycja Ciura, która rzuciła siedem bramek. W kolejnej rundzie nadmorski zespół czeka z pewnością trudniejsze zadanie.

Dwójka Łomża - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 10:37 (4:20)

Dwójka: Bałdowska, Zadroga - Szymborska 5, Bednarska 2, Rutkowska 1, Konert 1, Sobolewska 1 oraz Jabłońska, Zacny, Zburzycka, Piaskowska, Matysek.
Kary: 2 min.
Karne: 2/3.

AZS Łączpol AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Ciura 7, Neitsch 6, Orzłowska 5, Konefał 5, Pesel 3, Karwecka 3, Klonowska 2, Dygant 1, Szprengier 1, Gelińska 1, Siódmiak 1, Maszota 1 oraz Dajda.
Kary: 0 min.
Karne: 4/4.

Kary: GUKS Dwójka - 2 min. (Szymborska 2 min. - cz.k.), AZS Łączpol AWFiS - 0 min.
Sędziowie: Mystkowski, Patyk (Warszawa).