Superliga kobiet: Vistal i MKS Selgros gromią (wyniki)

W środę szczypiornistki z PGNiG Superligi zainaugurowały 10. kolejkę spotkań. Vistal Gdynia zdeklasował KPR Jelenia Góra, natomiast Pogoń Baltica Szczecin ograła Olimpię Beskid Nowy Sącz.

Sławomir Bromboszcz
W pierwszym środowym spotkaniu Pogoń Baltica Szczecin pokonała przed własną publicznością Olimpię Beskid Nowy Sącz. Podopieczne Adriana Struzika przystąpiły do tego meczu w roli zdecydowanego faworyta i po kwadransie gry prowadziły już 12:5. Wydawało się, Pogoń odniesie bardzo łatwe zwycięstwo. Szczypiornistki z Nowego Sącza pokazały jednak pazur i po przerwie zniwelowały straty do jednej bramki 17:18. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte dopiero w ostatnim kwadransie, kiedy to Pogoń ponownie spisywała się zdecydowanie lepiej i wypracowała pewne zwycięstwo 30:26.
Niegościnne okazały się także piłkarki ręczne Vistalu Gdynia, które ograły u siebie KPR Jelenia Góra. Zespół prowadzony przez Michała Pastuszko dotrzymywał kroku rywalkom tylko w pierwszej połowie, po której przegrywał 13:18. W drugiej odsłonie dominacja Vistalu była już zdecydowana. Gdynianki niepodzielnie rządziły na parkiecie i zakończyły spotkanie bardzo wysokim zwycięstwem 39:26.

Nie było to jednak najwyższe zwycięstwo. Świadkami jeszcze większej deklasacji byli nielicznie zgromadzeni kibice w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie miejscowa Piotrcovia została rozbita przez MKS Selgros Lublin. Po zaciętych bojach tych drużyn pozostały już tylko wspomnienia. W środę można było zobaczyć jak wielka przepaść dzieli w chwili obecnej obie drużyny. MKS Selgros Lublin zwyciężył w Piotrkowie Trybunalskim różnicą aż dwudziestu bramek 38:18.

Zdecydowanie najciekawsze okazało się spotkanie w Lubinie, gdzie miejscowe KGHM Metraco Zagłębie gościło Start Elbląg. Był to pojedynek sąsiadów z ligowej tabeli. Spotkanie od początku toczyło się pod nieznaczne dyktando Miedziowych, które do szatni zeszły prowadząc 15:12. W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut zdołały wypracować pięciobramkowe prowadzenie. W końcówce meczu szczypiornistki Startu zdołały jednak zniwelować większość strat i Miedziowe do końcowego gwizdka sędziego nie mogły by być pewne zwycięstwa. Zagłębie ostatecznie wygrało 23:22.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 30:26 (17:13)

Vistal Gdynia - KPR Jelenia Góra 39:26 (18:13)

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Selgros Lublin 18:38 (9:18)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Start Elbląg 23:22 (15:12)