Cielątkowski wyrwał dwa punkty - relacja z meczu Polski Cukier Pomezania Malbork - Warmia Traveland Olsztyn

Jeszcze w 57 minucie Warmia Traveland prowadziła w Malborku różnicą dwóch bramek. Końcówka należała jednak do Polskiego Cukru Pomezanii, a bohaterem meczu okazał się Łukasz Cielątkowski.

Michał Gałęzewski
Niedzielny mecz pomiędzy Polskim Cukrem Pomezanią Malbork, a Warmią Traveland Olsztyn był hitem 8. kolejki grupy A I ligi. Obie drużyny znajdują się w ścisłej czołówce ligi i posiadają w składzie kilku doświadczonych zawodników z przeszłością superligową.
Po jedenastu minutach gospodarze prowadzeni przez Igora Stankiewicza wyszli po bramce Łukasza  Cieślaka na prowadzenie 6:3. Olsztynianie jednak nie dali się zdominować i już po sześciu minutach remisowali 8:8. Do końca pierwszej połowy mecz był bardzo wyrównany. Ostatecznie na przerwę gospodarze schodzili z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron do głosu doszli podopieczni Karola Adamowicza. W ciągu pięciu minut zdobyli pięć bramek z rzędu i po rzucie Karola Królika prowadzili 18:15, ale szybko wyrównali gracze Pomezanii. Jeszcze w 57 minucie olsztynianie prowadzili 27:25 i wydawało się, że nic nie może im zagrozić.

Szczypiorniści z Malborka postawili jednak wszystko na jedną kartę. W 58 minucie bramkę kontaktową rzucił Tomasz Maluchnik, a w ciągu ostatnich 60 sekund, dwa razy bramkarza Warmii pokonał Łukasz Cielątkowski, doprowadzając do zwycięstwa swojej drużyny 28:27. - Zwycięstwo na pewno cieszy. To nie ja wygrałem mecz, tylko zespół. Fajnie, że udało się rzucić bramkę w końcówce. Twierdza Malbork wciąż jest niezdobyta - powiedział po meczu zadowolony Cielątkowski.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Warmia Traveland Olsztyn 28:27 (15:13)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela, Sibiga - Cieślak 7, Perwenis 6, Boneczko 4, Cielątkowski 4, Baraniak 3, Maluchnik 2, Hanis 1, Suwisz 1 oraz Potoczny.
Kary: 10 min.
Karne: 1/1.

Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Królik 6, Jankowski 5, Hegier 4, Kopyciński 2, Deptuła 2, Malewski 2, Sikorski 1, Koledziński 1 oraz Krawczyk, Kempiński.
Kary: 8 min.
Karne: 1/1.

Kary: Polski Cukier Pomezania - 10 min. (Cielątkowski 4 min., Maluchnik 4 min., Baraniak 2 min.), Warmia Traveland - 8 min. (Malewski 4 min., Królik 2 min., Deptuła 2 min.).
Sędziowie: D.Mroczkowski, J.Mroczkowski (Sierpc).