Kolejna wygrana wicelidera - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - Sparta Oborniki

Wicelider I ligi, UKS PCM Kościerzyna pokonał w Wielkim Klinczu Spartę Oborniki 29:22. Gospodynie już w pierwszej połowie zbudowały przewagę i nie dały się zbliżyć ambitnym oborniczankom.

Michał Gałęzewski
UKS PCM Kościerzyna, to obok AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk główny kandydat do awansu do PGNiG Superligi kobiet. Cel Sparty Oborniki jest zupełnie inny i to podopieczne Dariusza Męczykowskiego były zdecydowanymi faworytkami starcia obu ekip.
Od samego początku mecz był jednak bardzo wyrównany. Duża w tym zasługa Urszuli Filody, która w całym spotkaniu rzuciła aż dziesięć bramek, a w pierwszym kwadransie zdobyła je już cztery. Po jej rzucie Sparta przegrywała tylko 7:8. Z biegiem czasu swoją wyższość potwierdzały jednak gospodynie.

Po dwudziestu minutach, gdy skutecznością popisała się Martyna Żukowska, UKS PCM prowadził już 14:8, by schodzić na przerwę przy wyniku 19:13. Bezpieczna przewaga zawodniczek z Kaszub utrzymywała się do 40 minuty, gdy po rzucie Natalii Brzezińskiej, prowadziły one 23:16.

W tym momencie "obudziły się" grające w 11-osobowym składzie podopieczne Tomasza Konitza. Rzuciły one cztery bramki z rzędu i po trafieniu Weroniki Łakomy, przegrywały już tylko 20:23 i miały jeszcze kwadrans na odrobienie strat. Do końca zimną krew zachował jednak UKS PCM, który ostatecznie zwyciężył 29:22.

UKS PCM Kościerzyna - Sparta Oborniki 29:22 (19:13)

UKS PCM: Liskowska, Perłowska - Ziółkowska 7, N.Brzezińska 6, Żukowska 5, Borysławska 4, Wójcik 3, Górna 3, Jakubowska 1 oraz Ziemienowicz, Siekańska, Białek.
Kary: 10 min.
Karne: 7/7.

Sparta: Kochańska, Niezgdzka - Filoda 10, Wasiak 3, Gładecka 3, Żołyniak 2, Łakomy 2, Durka 1, Niedzielska 1 oraz Kaszkowiak, Zwolińska.
Karne: 4/4.

Kary: UKS PCM - 10 min. (Jakubowska 4 min., Wójcik 2 min., Borysławska 2 min., Żukowska 2 min.), Sparta - 10 min. (Durka 2 min., Gładecka 2 min., Żołyniak 2 min., Wasiak 2 min., Filoda 2 min.).
Sędziowie: Kaniecki, Sarnowski.