Gdańszczanki idą za ciosem - relacja z meczu SMS ZPRP Płock - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

SMS ZPRP Płock zgodnie z przewidywaniami, przegrał z AZS-em Łączpol AWFiS. To już siódma wygrana w lidze niepokonanego beniaminka z Gdańska.

Michał Gałęzewski
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk od początku nie ukrywał swoich przedsezonowych aspiracji. Celem odradzającej się drużyny ze stolicy województwa pomorskiego był awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W pojedynku ze zbierającym doświadczenie SMS-em ZPRP Płock, podopieczne Jerzego Cieplińskiego były zdecydowanymi faworytkami.
Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły jednak spotkanie. Po bramce Klaudii Dworczak, w czwartej minucie prowadziły 3:1. Szybko jednak z takiego wyniku zrobiło się 3:8, gdy Karolina Siódmiak rzuciła bramkę w dwunastej minucie meczu.

Akademiczki z Gdańska nie spoczęły na laurach, tylko jeszcze bardziej powiększały przewagę. Najwyższa miała miejsce w 27 minucie, kiedy AZS Łączpol AWFiS prowadził już 18:8. Później do gry wróciły licealistki z Płocka. - W naszej drużynie szanse otrzymały zmienniczki i miało to wpływ na przebieg spotkania - zauważył Jerzy Ciepliński.

Po bramce Patrycji Orzłowskiej w 41 minucie, gdańszczanki prowadziły już 24:25. Później serie trzech i czterech bramek z rzędu zanotował SMS ZPRP. Na minutę przed końcem po trafieniu Dworczak, na tablicy wyników widniał już rezultat 23:27. Ostatnie dwie akcje należały jednak do gdańszczanek, które wygrały ostatecznie 29:23.

SMS ZPRP Płock - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 23:29 (10:18)

SMS ZPRP: Sarnecka, Seweryn - Świerżewska 8, Dworczak 5, Urbaniak 3, Kwiecińska 3, Roguska 2, Rosiak 2 oraz Warda, Urbańska, Suszek, Trzaska, Cygan.
Kary: 6 min.
Karne: 4/4.

AZS Łączpol AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Siódmiak 8, Gelińska 5, Pesel 4, Orzłowska 3, Maszota 3, Ciura 2, Karwecka 2, Konefał 1, Klonowska 1 oraz Neitsch, Sujka.
Kary: 8 min.
Karne: 1/1.

Kary: SMS ZPRP - 6 min. (Świerżewska 4 min., Urbańska 2 min.), AZS Łączpol AWFiS - 8 min. (Klonowska 6 min. - cz.k., Gelińska 2 min.).
Sędziowie: Kościewicz, Malandy (Elbląg).