Derby Pomorza dla Vistalu - relacja z meczu Vistal Gdynia - Aussie Sylex Sambor Tczew

Nie było niespodzianki w derbach Pomorza. Vistal Gdynia pokonał Aussie Sylex Sambora Tczew 33:26. Podopieczne Pawła Tetelewskiego w środku spotkania rzuciły dwanaście bramek, tracąc zaledwie jedną.

Michał Gałęzewski
Zespoły z Gdyni i z Tczewa znajdują się na przeciwnych biegunach superligowej tabeli. Vistal walczy o najwyższe cele, natomiast priorytetem Aussie Sylex Sambora jest utrzymanie w PGNiG Superlidze kobiet. Dwa pomorskie zespoły znają się bardzo dobrze, gdyż co jakiś czas rozgrywają ze sobą mecze sparingowe.
Sobotnie derby Pomorza rozpoczęły się jednak dobrze dla drużyny prowadzonej przez Leszka Elbickiego. Po pięciu minutach, gdy bramkę zdobyła Katarzyna Skonieczna, Aussie Sylex Sambor prowadził 2:1. Jeszcze w 11 minucie na tablicy wyników widniał remis, a po 20 minutach Vistal prowadził 12:10 i teoretycznie wszystko było jeszcze możliwe.

Wtedy jednak do głosu doszły podopieczne Pawła Tetelewskiego. Od 24 do 38 minuty, gospodynie zdobyły dwanaście bramek tracąc tylko jedną i po bramce Patrycji Kulwińskiej, prowadziły 26:12!

W gdyńskiej ekipie swoje szanse otrzymały zmienniczki, a tczewianki, które nie miały już nic do stracenia zaczęły zmniejszać stratę. W ciągu czterech minut odrobiły cztery bramki, jednak wynik był już na tyle wysoki, że kwestia dwóch punktów była już teoretycznie jasna.

Jeszcze w 56 minucie, gdy swoją czwartą bramkę w meczu zdobyła Emilia Galińska, Vistal Gdynia prowadził 33:22. Na koniec tczewianki odrobiły jeszcze cztery bramki. Wynik meczu ustaliła Magdalena Mazur, która skutecznie wykonała karnego. Co ciekawe w tczewskim zespole aż pięć zawodniczek wykonywało rzuty karne i za każdym razem piłka znajdowała drogę do siatki rywale.

Vistal Gdynia - Aussie Sylex Sambor Tczew 33:26 (20:12)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Osińska - Janiszewska 6, Niedźwiedź 5, Łabuda 4, Galińska 4, Kozłowska 3, Gutkowska 3, Kulwińska 3, Dorsz 2, Zych 2, Andrzejewska 1 oraz Kobylińska.
Kary: 8 min. (w tym czerwona kartka dla Emilii Galińskiej).
Karne: 4/4.

Aussie Sylex Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Skonieczna 7, Pasternak 4, Krajewska 3, Strzałkowska 3, Bilenia 3, Olszowa 2, Belter 2, Mazur 1, Szulc 1 oraz Nowicka, Łukasik, Tomczyk.
Kary: 12 min.
Karne: 5/5.

Kary: Vistal - 8 min. (Galińska 4 min. - cz.k., Zych 2 min., Gutkowska 2 min.), Aussie Sylex Sambor - 12 min. (Strzałkowska 4 min., Bilenia 4 min., Szulc 2 min., Belter 2 min.).
Sędziowie: Godzina, Kamrowski.