Pękła czterdziestka - relacja z meczu Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Warszawianka Warszawa

Pewna wygrana spadkowicza z PGNiG Superligi przed własną publicznością. W meczu 8. kolejki I ligi (grupa A) Piotrkowianin Piotrków Tryb. pokonał Warszawiankę Warszawa 42:28 (19:16).

Michał Ostafijczuk
Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. W 6. minucie Piotrkowianin po bramkach: Sebastiana Różańskiego, Piotra Swata i Przemysława Jankowskiego prowadził 3:0. Artura Banisza odczarował dopiero Mateusz Szmulik.
Po kwadransie Piotrkowianin wygrywał 9:7, a kilka chwil później niespodziewanie na świetlnej tablicy widniał remis 11:11. Był to jednak tzw. "łabędzi śpiew" stołecznych szczypiornistów. Pierwsze swoje bramki w sezonie rzucił Konrad Szczukocki i od stanu 13:13 Piotrkowianin ponownie zaczął budować przewagę. Do przerwy zespół Janusza Szymczyka prowadził 19:16.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga Piotrkowianina. Na kilka minut przed końcem pierwszy raz w tym sezonie spadkowicz z PGNiG Superligi przekroczył liczbę czterdziestu rzuconych bramek. Dokonał tego Dmytro Zinchuk. Strzelecki festiwal zakończył widowiskową wkrętką Tomasz Mróz i gospodarze wygrali aż 42:28.

- Z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej. Dziś przydarzył nam się mały przestój między 15 i 25 minutą. Później jednak odskoczyliśmy od rywala i w pełni kontrolowaliśmy przebieg pojedynku. Za tydzień jedziemy do Gdańska i na pewno nie zlekceważymy rywala. Oni grają bez żadnych kompleksów co pokazali dzisiaj w Poznaniu - powiedział po spotkaniu trener Piotrkowianina.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Warszawianka Warszawa 42:28 (19:16)

Piotrkowianin: Banisz, Procho, Pietruszka - Zinchuk 5, Mróz 4, Woynowski 5, Iskra 1, Różański 2, Swat 9, Chełmiński 1, Hejniak 1/1, Szczukocki 5, Jankowski 1, Pożarek 3, Pacześny 5.