I liga mężczyzn gr. B: Siódemka Miedź uciekła spod topora, remis w Chrzanowie (wyniki)

Bez większych niespodzianek przebiegła sobotnia rywalizacja w I lidze mężczyzn gr. B. Triumfy odniosły Gwardia, KSSPR i Siódemka Miedź, ważne punkty na parkiecie w Tarnowie zdobył zaś Olimp Grodków.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
O ile przewodzące ligowej stawce PE Gwardia oraz KSSPR nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem plasujących się w dolnych rejonach tabeli ekip z Kalisza oraz Ostrowca Świętokrzyskiego, to już zwycięstwo Siódemki Miedzi nad Ostrovią Ostrów Wlkp. zrodziło się w bólach.
Legniczanie co prawda wygrywali do przerwy 18:15, na pięć minut przed końcem meczu zespół z Ostrowa Wlkp. wyszedł jednak na prowadzenie 26:24. Podopieczni Piotra Będzikowskiego korzystny rezultat uratowali jednak w ostatnich minutach spotkania, ambitną postawą wydzierając rywalom niemal pewne punkty.

Sporych emocji, podobnie jak mecz w Legnicy, dostarczyło również starcie w Chrzanowie, gdzie na parkiet małopolskiego beniaminka zawitał Czuwaj Przemyśl. Harcerze przez większą część meczu utrzymywali się na prowadzeniu, gospodarze jednak w ostatnich minutach uratowali remis, powiększając swą przewagę nad strefą spadkową.

W tej nadal znajdują się zaś szczypiorniści AZS-u UZ Zielona Góra, którzy w sobotę przegrali na wyjeździe z Viretem CMC Zawiercie. Z kompletem punktów z parkietu rywali wrócą natomiast zawodnicy UKS Olimpu Grodków, którzy w meczu kończącym 8. kolejkę I ligi mężczyzn gr. B odnieśli cenne zwycięstwo w Tarnowie.

8. kolejka I ligi mężczyzn gr. B: Olimpia Piekary Śląskie - ŚKPR Świdnica 24:18 (14:9) KSSPR Końskie - KSZO Ostrowiec Św. 31:23 (13:8) MKS Kalisz - PE Gwardia Opole 31:39 (16:20) MTS Chrzanów - Czuwaj Przemyśl 29:29 (11:15) Siódemka Miedź Legnica - Ostrovia Ostrów Wlkp. 27:26 (18:15) Viret CMC Zawiercie - AZS UZ Zielona Góra 34:32 (18:15) SPR Tarnów - UKS Olimp Grodków 27:29 (14:18)