Słupia wypunktowała SMS - relacja z meczu Słupia Słupsk - SMS ZPRP Płock

Pogromem zakończył się mecz pomiędzy Słupią Słupsk, a SMS-em ZPRP Płock. Podopieczne Anity Unijat wygrały aż 41:16, a jedenaście bramek dla zespołu z Pomorza zdobyła Agnieszka Łazańska.

Michał Gałęzewski
SMS ZPRP Płock bardzo dobrze zaczął sezon, jednak później było już gorzej. Przed meczem w Słupsku obie drużyny miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa i trzy porażki i trudno było wskazać faworyta. Tym razem przeciwko SMS-owi zagrała bardzo młoda drużyna. Teoretycznie wyżej mogły stać akcje zespołu z Płocka, gdyż w Słupi grają same wychowanki klubu ze Słupska.
Kluczowe zawodniczki zespołu z płockiego liceum w weekend grały z reprezentacją Polski podczas turnieju na Litwie i z pewnością miało to wpływ na ich dyspozycję fizyczną. Na ich niekorzyść z pewnością wpłynął też fakt, że mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem spowodowanym kolizją drogową na trasie Płock - Słupsk. Co warte podkreślenia, działacze słupskiej drużyny mimo spóźnienia, pozwolili na przeprowadzenie rozgrzewki przez ich rywalki. Takiego pogromu, jaki miał miejsce w Słupsku nie spodziewał się jednak nikt. Już od pierwszych akcji do głosu doszły podopieczne Anity Unijat, które po szesnastu minutach, gdy bramkę zdobyła Małgorzata Trawczyńska prowadziły już 14:2!

Do końca pierwszej połowy przewaga Słupi systematycznie rosła i po rzucie Trawczyńskiej, gospodynie schodziły na przerwę przy wyniku 24:7. Po zmianie stron gospodynie kontynuowały swoje dzieło zniszczenia i po trafieniu Anny Ilskiej, prowadziły już 28:7.

Zespół z Płocka na chwilę złapał wiatr w żagle. Podopiecznym Andrzeja Marszałka udało się w ciągu dziesięciu minut zdobyć sześć bramek, tracąc zaledwie jedną i po bramce Karoliny Trzaski, przegrywały różnicą szesnastu bramek. Na więcej licealistek nie było stać. Pod koniec znów piąty bieg włączyły słupszczanki, które wygrały 41:16.

Słupia Słupsk - SMS ZPRP Płock 41:16 (24:7)

Słupia: Łoś, Biernaczyk - Łazańska 11, Ilska 7, Trawczyńska 6, Firkowska 6, Bogacka 3, Smutek 2, Cieśla 2, Kowalczuk 1, Domaros 1, Kaczanowska 1, Dominiak 1 oraz Lisiecka, Budnicka, Wiśniewska.
Kary: 10 min.
Karne: 5/6.

SMS ZPRP: Sarnecka, Seweryn - Kwiecińska 5, Cygan 3, Świerżewska 2, Dworczak 2, Trzaska 2, Suszek 1, Szczechowicz 1 oraz Suchy, Sucha, Papierzyńska, Warda, Bałdyga.
Kary: 6 min.
Karne: 2/3.

Kary: Słupia - 10 min. (Kaczanowska 4 min., Wiśniewska 4 min., Kowalczuk 2 min.), SMS ZPRP - 6 min. (Świerżewska 2 min., Dworczak 2 min., Szczechowicz 2 min.).
Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech (Brodnica).