Blamaż KSZO i dymisja trenera - relacja z meczu KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Czuwaj Przemyśl

Szczypiorniści KSZO Ostrowiec Św. ponieśli sromotną klęskę w spotkaniu przeciwko Czuwajowi Przemyśl. Goście okazali się lepsi aż o trzynaście bramek. Po meczu do dymisji podał się trener gospodarzy.

Piłkarze ręczni ostrowieckiego KSZO tylko na początku mogli cieszyć się z prowadzenia w spotkaniu. Pierwszą bramkę w pojedynku z Czuwajem zdobył Paweł Świeca. Goście jednak szybko wyrównali i w kolejnych akcjach to oni dominowali na boisku coraz bardziej (2:4, 4:8). Nawet grając w przewadze od 24 minuty, ostrowiecka ekipa straciła bramkę i nie potrafiła wykorzystać słabości przeciwnika na swoją korzyść (6:11). W pomarańczowo-czarnym zespole nie wychodziło zupełnie nic, a zawodnicy razili nieskutecznością. Gdyby nie dobra postawa bramkarzy KSZO Odlewni - Karola Drabika i Karola Szewczyka, to wynik do przerwy byłby jeszcze wyższy. Na przerwę to zespół z Przemyśla schodził na przerwę aż z dziewięcioma bramkami przewagi nad rywalami. [ad=rectangle] W drugiej połowie gra się nie zmieniła, choć momentami ostrowiecki zespół próbował walczyć o jak najmniejszy rozmiar porażki. Jedyną okrasą spotkania w wykonaniu KSZO były akcje sam na sam Szymona Fugla czy Macieja Jeżyny, jednak na niewiele się one zdały, gdyż w 48 minucie pomarańczowo-czarni przegrywali już 12:26. Dwie minuty później ekipa z hutniczego miasta grała w podwójnym osłabieniu i mogła stracić kolejne dwa gole po rzutach karnych, jednak bezbłędny dotąd Łukasz Hataś nie wykorzystał szansy. Raz na drodze stanął mu Michał Piątkowski, a drugim razem rzucił obok bramki. Nie miało to jednak żadnego wpływu na wynik meczu, który zakończył się wysokim zwycięstwem Czuwaju Przemyśl 33:20.

Na pomeczowej konferencji prasowej efektem bardzo słabej gry ostrowczan w lidze była dymisja trenera Rafała Przybylskiego, który od początku sezonu prowadził pomarańczowo-czarnych, a na stanowisku zastąpił Zbigniewa Tłuczyńskiego.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.- Czuwaj Przemyśl 20:33 (6:15)

KSZO: Drabik, Szewczyk, Piątkowski - Mazur, Jeżyna 2, Fugiel 1, Jamioł 1, Afanasjev 2, Świeca 2, R. Pomiankiewicz, T. Pomiankiewicz 2, Biskup 4, Wojkowski 1, Kalita 5.

Czuwaj: Rycharski, Sar, Orłowski - Puszkarski 4, Dejnaka 1, Stołowski, Wańkowicz 1, Hataś 5, Żak 6, Misiewicz 8, Skręt, Kroczek 4, Kubisztal 4.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty