Kolejny krok do awansu - relacja z meczu AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - KPR Kobierzyce

Zgodnie z przewidywaniami idący w tym sezonie jak burza AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, pokonał KPR Kobierzyce 38:25. Trzy najskuteczniejsze podopieczne Jerzego Cieplińskiego zdobyły łącznie aż 28 bramek.

Michał Gałęzewski
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk idzie przez bieżące rozgrywki jak burza. Zespół zbudowany przez Jerzego Cieplińskiego wygrywa wszystkie spotkania i również w konfrontacji z KPR-em Kobierzyce był faworytem. Początek należał jednak do zespołu z Dolnego Śląska, który po trzynastu minutach, gdy bramkę zdobyła Sylwia Przydacz, prowadził 7:5.
Później jednak konsekwentnie przewagę budowały gospodynie, które na przerwę schodziły przy wyniku 20:14. Rezultat pierwszej części spotkania ustaliła Zuzanna Pesel, która w ciągu 60 minut zdobyła aż 10 bramek. - Był to nasz słaby występ. Atak i obrona tylko fragmentami były poukładane. Na początku było dobrze, ale gdańszczanki wyszły na zdecydowane prowadzenie. Czułam dużą różnicę między zespołami. Nie radziłyśmy sobie mimo, że dziewczyny wiedziały co zrobić. W zeszłym sezonie byliśmy beniaminkiem, nikt nas nie znał i inaczej się to układało. Chciałabym, byśmy w rewanżu z gdańszczankami zagrali zdecydowanie lepiej i aby mecz rozstrzygnął się na naszą korzyść - zauważyła Renata Jastrzębska, trenerka KPR-u.

Po zmianie stron Akademiczki, które kontynuują tradycję jednego z najbardziej utytułowanych zespołów w XXI wieku jeszcze bardziej potwierdziły swoją klasę i po 38 minutach po rzucie Karmen Bunikowskiej, prowadziły już 26:15. Wysoka przewaga AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk utrzymywała się już do samego końca.

Ostatecznie gospodynie wygrały 38:25, a aż 28 bramek zdobyły trzy zawodniczki - wspomniane wcześniej Pesel i Bunikowska oraz Karolina Siódmiak. - Wygrywamy dosyć wyraźnie, ale mamy i dobre i słabsze fragmenty. Pracujemy nad tym, by stworzyć większe zagrożenie i aby mecz przebiegał bardziej płynnie. Wciąż popełniamy bardzo proste błędy po bardzo dobrych zagraniach - przyznał Jerzy Ciepliński.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - KPR Kobierzyce 38:25 (20:14)

AZS Łączpol AWFiS: Skonieczna, Obrębalska - Pesel 10, Siódmiak 9, Bunikowska 9, Karwecka 4, Maszota 2, Gelińska 1, Konefał 1, Orzłowska 1, Dajda 1 oraz Klonowska, Sujka, Szprengier, Dygant.
Kary: 2 min.
Karne: 3/3.

KPR: Olejnik, Gadowska - Linkowska 6, Przydacz 5, Skalska 5, Tórz 4, Kaźmierska 4, Barczak 1 oraz Szumna, Pękalska, Szymańska, Daszkiewicz.
Kary: 10 min.
Karne: 0/0.

Kary: AZS Łączpol AWFiS - 2 min. (Bunikowska 2 min.), KPR - 10 min. (Kaźmierska 4 min., Linkowska 2 min., Skalska 2 min., Przydacz 2 min.).
Sędziowie: Biegajski, Kulesza.