Odjazd w osiem minut - relacja z meczu ŚKPR Świdnica - Siódemka Miedź Legnica

Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica wysoko zawiesili poprzeczkę faworyzowanej Siódemce Miedzi Legnica. W derbach Dolnego Śląska nie było jednak niespodzianki, a dwa punkty zgarnęła ekipa z Legnicy.

Przemysław Grzyb
ŚKPR Świdnica przyzwyczaił swoich kibiców, że w meczach z teoretycznie lepszymi rywalami potrafi punktować. W starciu z Siódemką Miedzią Legnica podopieczni Krzysztofa Terebuna pokazali charakter i praktycznie przez całe spotkanie dotrzymywali kroku legniczanom. O przegranej 31:36 (16:17) tak naprawdę zadecydowało dokładnie... osiem minut. Między 42, a 50 minutą legniczanie wygrali 7:0 i po tej serii ciosów świdniczanie już się nie podnieśli.

W pierwszej połowie widzowie byli świadkami bardzo ciekawego i strojącego na niezłym poziomie widowiska. Goście rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale ŚKPR odrobił straty i po sześciu minutach na tablicy wyników było 5:4 dla miejscowych. Dopiero w 22. minucie po trafieniu wychowanka ŚKPR-u Stanisława Makowiejewa Siódemka Miedź odskoczyła na trzy trafienia (11:14). Do przerwy wynik znów był jednak na styku (16:17).

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gracze Piotra Będzikowskiego. Świetnie dysponowany był Robert Szuszkiewicz. Rozgrywający Siódemki Miedzi regularnie trafiał z drugiej linii, a jeśli tylko miał okazję bez respektu wchodził też w strefę. To po jego dwóch bramkach z rzędu legniczenie odskoczyli na 23:19 w 39. minucie. Gospodarze szybko zbliżyli się na 22:24, ale potem nastąpiło wspomniane kluczowe dla losów meczu osiem minut. Słabszy okres gry miejscowych rywal potrafił bezlitośnie wykorzystać.Prowadzenie 31:22 na dziesięć minut przed końcem okazało się wystarczającym kapitałem do zapewnienia sobie dwóch punktów. W ostatnich fragmentach gry świdniczanie zniwelowali część strat, ale zwycięstwo gości nie było zagrożone.

ŚKPR Świdnica - Siódemka Miedź Legnica 31:36 (16:17)

ŚKPR: Potocki, Bajkiewicz, Gil - Piędziak 7, K. Rogaczewski 7, Krzaczyński 6, Dębowczyk 3, Misiejuk 2, Węcek 2, Bieżyński 2, P. Rogaczewski 2, Rzepecki, Czerwiński, Chaber, Motylewski
Kary: 4 minuty
Karne: 3/1

Siódemka Miedź: Mazur, Matkowski, Wyszogrodzki - Szuszkiewicz 8, Kozłowski 8, Piwko 4, Płaczek 4, Makowiejew 3, Skiba 2, Czuwara 2, Nastaj 2, Wita 1, Będzikowski 1, Antosik