Twarda szczęka - relacja z meczu KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Viret CMC Zawiercie

W sobotnim spotkaniu KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski z Viretem Zawiercie twardej walki nie brakowało. Na szczęście obyło się bez poważniejszych urazów.

Dawid Bilski
Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia prowadząc po ośmiu minutach 5:0. Taki dystans utrzymali po pierwszej połowie spotkania. Na boisku nie brakowało walki i dość kontrowersyjnych decyzji sędziowskich. Już w 6 minucie czerwoną kartkę ujrzał gracz Ostrovii, Tomasz Klara. O wiele groźniej wyglądała sytuacja w 20 minucie kiedy na parkiecie wylądował Michał Bałwas. - Zostałem uderzony łokciem w szczękę przez jednego z rywali, a skończyło się o tylko na karze dwuminutowej - mówi skrzydłowy ostrowskiej drużyny.
- W pierwszej chwili myślałem, że Michał doznał poważnego urazu. Sędziowie sami wprowadzili niepotrzebną agresję na boisku. Wcześniej podobnie zdarzenie z zintepretowali zupełnie inaczej - dodaje Witold Rojek, szkoleniowiec Ostrovii.

Po zmianie stron drużyna z Zawiercia próbowała odrabiać straty. Do ciekawej sytuacji doszło w 37 minucie, kiedy seria kar spowodowała, że przyjezdni przez 77 sekund grali tylko z trójką zawodników w polu. Mimo tego Sergiusz Zagała zdołał umieścić piłkę w ostrowskiej bramce. To właśnie ten zawodnik był motorem napędowym Viretu w drugiej części spotkania. Dopiero kwadrans przed końcową syreną swoją pierwszą bramkę zdobył najlepszy snajper grupy B I ligi,Mariusz Kuśmierczyk. W 54 minucie po trafieniu tego zawodnika z rzutu karnego było już tylko 25:24 dla gospodarzy. Ostrowianie wyszli jednak z tego starcia obronną ręką, prezentując kilka udanych akcji w defensywie. Ostrovia zwyciężyła ostatecznie 30:27.

- Viret to jest bardzo dobry zespół i spodziewaliśmy się trudnego meczu. Moim zawodnikom należą się słowa pochwały za to spotkanie. Po skręceniu kostki zagrał Patryk Staniek, Piotr Bielec i Jakub Tomczak są chorzy i grali na antybiotykach - mówi trener ostrowskiej siódemki.

KPR Ostrovia - Viret Zawiercie 30:27 (15:10)

Ostrovia: Adamczyk, Tarko - Galewski 8/2, Bałwas 6, Staniek 4, Jedwabny 3, Tomczak 3, Kierzek 2, P.Dutkiewicz 1, Śliwiński 1, Jaruzel, Bielec.