Superliga kobiet: Start zdobył Tczew, KPR bliżej play-off (wyniki)

W sobotę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi rozegrały trzy spotkania w ramach 8. kolejki. Szczypiornistki Startu Elbląg pokonały na wyjeździe Aussie Sylex Sambora Tczew.

Sławomir Bromboszcz
Piłkarki ręczne z Elbląga dzięki zwycięstwu w Tczewie zmniejszyły dystans do czołówki. Podopiecznym Antoniego Pareckirgo wygrana w konfrontacji z beniaminkiem wcale nie przyszła łatwo. W pierwszej połowie inicjatywa należała do szczypiornistek Sambora, które do szatni zeszły prowadząc 15:13. Po zmianie stron nadal trwała zacięta walka. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte dopiero w ostatnich 10 minutach. Więcej zimnej krwi zachowały elblążanki, które wypunktowały rywalki 30:25.
Świadkami zaciętego spotkania byli także kibice w Olkuszu, gdzie miejscowy SPR stanął w szranki z KPR-em Jelenia Góra. Dla Srebrnych Lwic był to niezwykle ważny mecz. Zespół Zdzisława Wąsa dobrze rozpoczął zawody, prowadząc po kwadransie 11:10. Później było jednak już tylko gorzej, inicjatywę przejęły szczypiornistki z Jeleniej Góry. Gospodynie dotrzymywały kroku rywalkom do 40 minuty, później KPR wypracował kilkubramkowe prowadzenie i odniósł cenne zwycięstwo 34:29.

Świadkami emocjonującego widowiska byli także dość niespodziewanie kibice w Piotrkowie Trybunalskim. Skazywana na pożarcie miejscowa Piotrcovia znakomicie rozpoczęła spotkanie z faworyzowanym Vistalem Gdynia, prowadząc po 9 minutach 4:0. Szczypiornistki Vistalu powoli zaczęły łapać swój rytm i do szatni zeszły ze stratą jednej bramki 15:16. W 48 minucie gdynianki odskoczyły na cztery trafienia 26:22 i pomimo ambitnej postawy gospodyń nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa 30:26.

Aussie Sylex Sambor Tczew - Start Elbląg 25:30 (15:13)

SPR Olkusz - KPR Jelenia Góra 29:34 (17:18)

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Vistal Gdynia 26:30 (16:15)