Ruch zatrzymał Dubajovą - relacja z meczu KPR Ruch Chorzów - Olimpia-Beskid Nowy Sącz

Zatrzymanie Katariny Dubajowem okazało się kluczem do zwycięstwa Ruchu nad Olimpią-Beskid Nowy Sącz w meczu VIII kolejki PGNiG Superligi kobiet.

Tomasz Boryn
Początek spotkania należał do Marleny Lesik, która po sześciu minutach gry miała już na koncie trzy bramki dla swojego zespołu. W tym czasie przeciwniczki trafiły tylko raz. Niebieskie od początku spotkania grały bardzo zdecydowanie w obronie wobec najlepszej strzelczyni przyjezdnych Katariny Dubajovej. Nie sposób w tym miejscu przecenić też rolę Monika Ciesiółki. Bramkarka Ruchu dosłownie zamurowała bramkę gospodyń i zaskakująco łatwo radziła sobie z rzutami drugiej strzelby ligi. Chorzowianki sumiennie powiększały przewagę, która po trzydziestu minutach wynosiła sześć bramek.
Po przerwie do ataku ruszyły zawodniczki Olimpii, którym po trzech minutach gry udało się zmniejszyć straty do Ruchu do trzech bramek. Później to jednak Niebieskie zdobyły trzy trafienia z rzędu. Przewaga Ruchu wzrastała następnie z każdą minutą. W 52. minucie osiągnęła dwanaście bramek. Z okazji skorzystał Marcin Księżyk dając pograć zawodniczkom, które do tej pory nie dostawała zbyt wielu szans. Mowa o Katarzynie Masłowskiej, która aktywnie walczyła na kole oraz Agnieszce Drażyk, która zaliczyła trafienie z rzutu karnego. Wśród przyjezdnych najlepiej zagrała Kamila Szczecina, zdobywczyni pięciu bramek. Ostatecznie Ruch zwyciężył 28:20 i umocnił swoją pozycję w najlepszej ósemce ligi.

KPR Ruch Chorzów - MKS Olimpia- Beskid Nowy Sącz 28:20 (14:8)