PP: Beniaminek gra dalej - relacja z meczu AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - UKS PCM Kościerzyna

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wygrał finał wojewódzki Pucharu Polski. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego pokonały głównego kontrkandydata do awansu do PGNiG Superligi - drużynę UKS-u PCM Kościerzyna 27:23.

Michał Gałęzewski
Aktualnie drużyny z Gdańska i z Kościerzyny przewodzą w stawce I ligi. Dodatkowo obie ekipy głośno mówią o chęci awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, więc finał wojewódzki Pucharu Polski na Pomorzu (na tym szczeblu nie występują jeszcze zespoły z PGNiG Superligi) zapowiadał się bardzo ciekawie. W zespole gości zabrakło trzech wartościowych zawodniczek. W Gdańsku nie zagrały Martyna Borysławska, Weronika Sus i Agnieszka Białek, dzięki czemu gospodynie miały ułatwione zadanie.
Przez długi czas stan meczu był bardzo wyrównany. Oba zespoły nie ustrzegały się błędów, takich jak niewymuszone straty, błędy chwytu, czy podania. Po siedemnastu minutach, gdy swoją drugą bramkę zdobyła Paulina Wasak, na tablicy wyników widniał rezultat 6:6.

W końcu na minimalne prowadzenie wyszły gospodynie, wśród których skuteczna była wielokrotna reprezentantka Polski i największa gwiazda I ligi kobiet - Karolina Siódmiak. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 13:12.

Po zmianie stron, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk zdobył trzy bramki w ciągu trzech minut i po celnym rzucie karnym wykonanym przez Patrycję Orzłowską, podopieczne Jerzego Cieplińskiego prowadziły 16:12. Do końca spotkania utrzymywała się kilkubramkowa przewaga Akademiczek, które powiększyły ją do sześciu trafień po tym, jak trzy razy z rzędu pokonały bramkarkę rywalek od 56 do 58 minuty. UKS PCM dorzucił jeszcze dwie bramki, jednak ostatecznie gospodynie wygrały 27:23 i awansowały do rozgrywek ogólnopolskich.
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wyeliminował UKS PCM (fot. Paweł Godlewski) AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wyeliminował UKS PCM (fot. Paweł Godlewski)
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - UKS PCM Kościerzyna 27:23 (12:12)

AZS Łączpol AWFiS: Obrębalska, Skonieczna - Siódmiak 9, Konefał 6, Karwecka 3, Pesel 3, Neitsch 2, Bunikowska 2, Gelińska 1, Orzłowska 1 oraz Klonowska, Sujka.
Kary: 6 min.
Karne: 1/3.

UKS PCM: D.Brzezińska, Perłowska - Ziółkowska 5, Wójcik 4, N.Brzezińska 3, Jakubowska 3, Żukowska 3, Wasak 3, Siekańska 2 oraz Leśniak, Ziemienowicz
Kary: 6 min. (Żukowska 2 min., Ziemienowicz 2 min., Wasak 2 min.).
Karne: 5/5.

Kary: AZS Łączpol AWFiS - 6 min. (Siódmiak 2 min., Gelińska 2 min., Konefał 2 min.), UKS PCM - 6 min. (Żukowska 2 min., Ziemienowicz 2 min., Wasak 2 min.).
Sędziowie: Godzina, Kamrowski.