PP: Konecka młodzież dała radę - relacja z meczu KSSPR Końskie - KSZO Ostrowiec Św.

W meczu eliminacyjnym fazy wojewódzkiej o Puchar Polski KSSPR Końskie pokonał KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 35:32.

Dariusz Kosma
Oba zespoły występują w grupie B I ligi, jednak zajmują miejsca na przeciwległych biegunach tabeli. KSSPR Końskie jest wiceliderem, który przegrał tylko z liderem PE Gwardią Opole, natomiast KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. jest drugie, tyle że od końca. - Do rozgrywek Pucharu Polski podchodzimy bardzo ostrożnie. Liga jest dla nas najważniejsza, dlatego z KSZO pograją głównie zmiennicy - zapowiadał przed tym spotkaniem trener konecczan Michał Przybylski.
Derby jednak rządzą się własnymi prawami. Ponadto sprawie smaczku dodaje fakt, że trener Końskich Michał Przybylski jest... stryjem Rafała Przybylskiego, selekcjonera gości środowego spotkania (Michał przejął prowadzenie KSSPR po Rafale). Może dlatego w pierwszych minutach w szeregach gospodarzy zabrakło jedynie Tomasza Bodasińskiego, Krzysztofa Słonickiego (dostali wolne) oraz 17-letniego Kacpra Szczepanika, który w tym czasie przebywał w Pruszkowie na zgrupowaniu kadry narodowej Michaela Bieglera.

Ostatni remis na tablicy wyników widniał w 5. minucie (2:2). Potem miejscowi stopniowo i spokojnie budowali przewagę, która w 23. minucie wynosiła już siedem trafień (16:9). W końcówce pierwszej odsłony w ekipie KSSPR na parkiecie stopniowo pojawiali się zmiennicy, stąd też ambitnie grający goście doprowadzili do 3-bramkowej różnicy w połowie czasu gry.

W drugiej odsłonie w drużynie z Końskich grali głównie młodzi gracze. Początkowo podopieczni Rafała Przybylskiego utrzymywali dwubramkowy kontakt z rywalem (21:19 w 36. minucie). Potem jednak znów miejscowi zwarli szyki obronne i byli skuteczniejsi. Na sześć minut przed końcem gry zrobiło się 34:28. Końcówka meczu należała do KSZO, które ostatecznie uległo gospodarzom trzema "oczkami". W następnym etapie Pucharu Polski, już na szczeblu centralnym zagra zatem KSSPR Końskie. Eliminacje tego szczebla zaplanowano na 12 i 19 listopada.

KSSPR Końskie - KSZO Ostrowiec Św. 35:32 (18:15)

KSSPR: Witkowski, Wnuk - M. Bąk 5, Maleszak 5, Matyjasik 5/1, Napierała 5/2, Sękowski 4/1, Pilarski 3, Krzywkowski 3/1, Mastalerz 2/1, A. Bąk 1, Smołuch 1, Rurarz 1, Krupa.
Kary: 4 minuty (Krupa, Maleszak - po 2 min.).
Karne: 4/5.

KSZO Odlewnia: Drabik, Szewczyk, Piątkowski - Fugiel 9, T. Pomiankiewicz 7, Afanasjev 7, Świeca 3, Wojkowski 3, Mazur 1, Jeżyna 1, Jamioł 1, Biskup.
Kary: 8 minut (T. Pomiankiewicz i Wojkowski - po 4 min.).