Zostawiły w Piotrkowie czerwoną latarnię - relacja z meczu MKS Piotrcovia - Aussie Sylex Sambor Tczew

Piłkarki ręczne Piotrcovii spadły na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Przed własną publicznością uległy Aussie Sylex Samborowi Tczew 26:31 (14:13). To piąta porażka z rzędu piotrkowianek.

Michał Ostafijczuk
Zespół Leszka Elbickiego przyjechał do Piotrkowa po pierwsze w sezonie zwycięstwo. Przyjezdne zdawały sobie doskonale sprawę z fatalnej sytuacji kadrowej w Piotrcovii. Trener gospodyń Sławomir Kamiński tak naprawdę miał do dyspozycji tylko dziesięć zawodniczek, w tym dwie bramkarki. Mimo tak okrojonego składu piotrkowianki walczyły z całych sił i dopiero w ostatnim kwadransie tczewianki wypracowały sobie bezpieczną przewagę.
Słabiej niż zwykle grała Stefka Agova. Liderka Piotrcovii popełniała proste błędy i nie była tak skuteczna jak w poprzednich spotkaniach. Rolę snajperki wzięła na siebie Aleksandra Kucharska i dzięki jej postawie gospodynie utrzymywały do 40. minuty bramkowy kontakt. W ostatnich dwudziestu minutach stało się to co stać się musiało. Piotrkowianki opadły z sił, a zespół gości w krótkim odstępie czasu wypracował sobie sześciobramkową przewagę. Po trafieniu Tatiany Bileni Aussie Sylex Sambor prowadził w 45. minucie 26:20 i stało się właściwie jasne, że z Piotrkowa wywiezie dwa punkty. Po ostatnim gwizdku w zespole gości zapanowała ogromna radość, a piotrkowianki schodziły z boiska ze spuszczonymi głowami. Ta porażka oznacza bowiem spadek w ligowej tabeli na ostatnie miejsce.

- Dziękuję dziewczynom za walkę. Zagrały na tyle, na ile nas dzisiaj stać. Tak okrojonym składem niewiele jesteśmy w stanie zdziałać i musimy cierpliwie czekać na powrót rekonwalescentek. Jako pierwsza powinna dołączyć Monika Kopertowska. Słabiej niż zwykle zagrała Stefka Agova, ale przecież to nie jest maszyna i ma prawo do słabszego meczu - powiedział po spotkaniu Sławomir Kamiński.

MKS Piotrcovia - Aussie Sylex Sambor Tczew 26:31 (14:13)

MKS Piotrcovia: Skura, Opelt - Agova 3/2, Cieślak 2, Kucharska 9, Nowak 5, Rol 5, Sobińska 2, Gomółka.
Trener: Sławomir Kamiński
Rzuty karne: 2/4
Kary: 10 min (Agova, Nowak, Cieślak, Kucharska x2)

Aussie Sambor: Wiercioch, Kordunowska-Lupa - Belter 9/7, Bilenia 2, Krajewska, Mazur, Łukasik, Olszowa 5, Pasternak 2, Skonieczna 4, Strzałkowska 3, Tomczyk 6.
Trener: Leszek Elbicki
Rzuty karne: 7/8
Kary: 8 min (Łukasik, Tomczyk x2, Skonieczna)

Sędziowali: Rafał Puszkarski (Legionowo), Grzegorz Młyński (Zwoleń). Widzów: 200