Pogrom w pierwszej połowie - relacja z meczu Vistal Gdynia - SPR Olkusz

Vistal Gdynia nie dał szans SPR-owi Olkusz i wygrał aż 36:17. Podopieczne Pawła Tetelewskiego bardzo dobrze grały szczególnie w pierwszej połowie, którą wygrały 24:5.

Michał Gałęzewski
Drużyny z Gdyni i z Olkusza są w zupełnie innej sytuacji w tabeli. Gospodynie niedzielnego spotkania walczą o medale, natomiast olkuszanki są na przedostatnim miejscu. W związku z tym Vistal był faworytem. - SPR w ostatnim meczu pokazał się z bardzo dobrej strony z MKS Selgrosem Lublin, dlatego też nie możemy mówić, że czeka nas łatwe spotkanie. Do rywalizacji podejdziemy z pełnym zaangażowanie i chęcią zwycięstwa. Od początku będziemy chcieli pokazać naszą piłkę ręczną i mam nadzieję, że to przyniesie efekt w postaci zwycięstwa - mówił przed meczem trener Paweł Tetelewski.
W podobnym tonie wypowiadała się Aleksandra Zych. - Nie można lekceważyć żadnego przeciwnika, a z dziewczynami z Olkusza spotkałyśmy się już na turnieju przed sezonem i był to ciężki mecz. Dlatego uważam, że skupienie i motywacja będą w niedzielę na sto procent. SPR to bardzo ambitny zespół, jednak nie zapominajmy, że to my jesteśmy faworytem tego spotkania. Dodatkowo gramy w swojej hali, w której jeszcze nie przegrałyśmy - mówiła.

Pierwsza połowa była prawdziwą deklasacją zawodniczek z Olkusza. Vistal wygrał tę połowę 24:5, a w ciągu pierwszych dziesięciu minut stracił zaledwie jedną bramkę. Wynik tej części spotkania ustaliła Katarzyna Janiszewska, rzucając gola w ostatniej minucie.

Później podopieczne Zdzisława Wąsa grały już dużo lepiej. W ciągu dziesięciu minut drugiej połowy rzuciły siedem bramek - o dwie więcej, niż w całej pierwszej części spotkania. Po rzucie Pauliny Marszałek zbliżyły się na piętnaście bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 36:17 i kolejne dwa punkty zostały w Gdyni.

Vistal Gdynia - SPR Olkusz 36:17 (24:5)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Pawłowska 7, Niedźwiedź 6, Andrzejewska 4, Janiszewska 4, Kozłowska 4, Galińska 3, Kulwińska 2, Gutkowska 2, Dorsz 2, Łabuda 1, Zych 1 oraz Kobylińska.
Kary: 6 min.
Karne: 5/6.

SPR: Wąż, Hoffman - Kobzar 5, Marszałek 4, Wcześniak 3, Basiak 2, Fierka 1, Nowak 1, Przytuła 1 oraz Leńczuk, Postołek, Latała.
Kary: 12 min.
Karne: 1/4.

Kary: Vistal - 6 min. (Dorsz 2 min., Kozłowska 2 min., Gutkowska 2 min.), SPR - 12 min. (Nowak 4 min., Przytuła 4 min., Wicik 2 min., Wcześniak 2 min.).
Sędziowie: Jerlecki, Łabuń (Szczecin).