Superliga kobiet: Vistal zdeklasował olkuszanki (wyniki)

W niedzielę szczypiornistki z PGNiG Superligi rozegrały trzy spotkania w ramach 7. kolejki. Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia pokonały u siebie SPR Olkusz.

Rozegrane w Gdyni spotkanie okazało się jednostronnym widowiskiem. Szczypiornistki Vistalu zdeklasowały SPR Olkusz. Pierwsza połowa była prawdziwym popisem podopiecznych Pawła Tetelewskiego, które zeszły do szatni prowadząc 24:5! W drugiej części zawodów gdynianki nie forsowały już tempa, pozwalając rywalkom na zdecydowanie więcej. Ta część gry zakończyła się remisem, a całe spotkanie zwycięstwem Vistalu 36:17. [ad=rectangle] Zdecydowanie więcej emocji dostarczył pojedynek w Piotrkowie Tryb., gdzie zmierzyły się zespoły rywalizujące o utrzymanie. Trapiona kontuzjami Piotrcovia po raz kolejny musiała przełknąć gorycz porażki. Tym razem pogromcą piotrkowianek okazał się Aussie Sylex Sambor Tczew. Dla beniaminka było do dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie, jednak niezwykle cenne. Zawodniczki Sambora wygraną zapewniły sobie dobrą postawą w drugiej połowie.

W Koszalinie spotkały się drużyny legitymujące się identycznym dorobkiem punktowym. Na parkiecie jednak wyraźnie lepsze okazały się zawodniczki AZS-u, które odprawiły z kwitkiem Ruch Chorzów. Niebieskie tylko przez 20 minut dotrzymywały kroku rywalkom, później już przewaga Akademiczek była wyraźna. Koszalinianki prowadziły już 27:20, jednak w końcówce popełniły kilka prostych błędów i zwyciężyły "tylko" 27:23.

Vistal Gdynia - SPR Olkusz 36:17 (24:5)

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Aussie Sylex Sambor Tczew 26:31 (14:13)

Energa AZS Koszalin - KPR Ruch Chorzów 27:23 (16:12)