Niezwykły wyczyn Jagody Linkowskiej - relacja z meczu KPR Kobierzyce - Słupia Słupsk

KPR Kobierzyce pokonał Słupię Słupsk 34:27. Bohaterką spotkania była Jagoda Linkowska, która zdobyła aż 16 bramek, z czego 12 w drugiej połowie!

Michał Gałęzewski
Przed meczem zespołów z województwa dolnośląskiego i pomorskiego, obie drużyny znajdowały się w tej samej sytuacji. Wygrywały i przegrywały po dwa razy. Ze względu na to, że spotkanie odbywało się w Kobierzycach, faworytkami były gospodynie.
Od pierwszych akcji do głosu doszły podopieczne Renaty Jastrzębskiej, które po kwadransie gry prowadziły już 5:1! Później jednak zaatakowały słupszczanki i po celnym rzucie z rzutu karnego Małgorzaty Trawczyńskiej, w 23 minuty doszły rywalki na 7:7. Po kolejnych czterech minutach i bramce Patrycji Firkowskiej, Słupia prowadziła już 10:8, by pierwszą połowę zakończyć z jednobramkową przewagą.

Niewątpliwą bohaterką drugiej części spotkania była Jagoda Linkowska, która w 30 minut zdobyła 12 bramek, a łącznie miała ich aż 16! Po jej bramce KPR w 37 minucie wyszedł na prowadzenie 16:15. Później mecz był bardzo wyrównany. W ostatnim kwadransie - w dużej mierze dzięki Linkowskiej - drużyna z Kobierzyc wyszła nawet na ośmiobramkowe prowadzenie, by ostatecznie zwyciężyć 33:27.

Mimo zwycięstwa, trenerka zespołu gości nie była do końca zadowolona z postawy zespołu. - Popełniłyśmy dużo błędów własnych, skuteczność również była słaba. Atutem była dobra obrona, z której wyprowadziliśmy szybki atak. Popełniliśmy mniej błędów niż przeciwnik i dlatego zdobyliśmy dwa punkty. W najbliższy weekend czeka nas mecz z liderem grupy i będziemy walczyć - podsumowała Renata Jastrzębska.

KPR Kobierzyce - Słupia Słupsk 34:27 (11:17)

KPR: Olejnik, Gadowska - Linkowska 16, Kaźmierska 6, Jakubowska 4, Skalska 3, Przydacz 2, Daszkiewicz 1, Barczak 1, Wojt 1 oraz Tórz, Drozdowska, Czyż.
Kary: 12 min.
Karne: 4/5.

Słupia: Łoś - Trawczyńska 9, Łazańska 7, Firkowska 3, Budnicka 2, Cieśla 2, Kaczanowska 2, Wiśniewska 1, Jedlińska 1 oraz Dominiak, Lisiecka, Bogacka, Domaros, Kowalczuk.
Karne: 5/8.

Kary: KPR - 12 min. (Wójt 2 min., Przydacz 2 min., Drozdowska 2 min., Kaźmierska 2 min., Linkowska 2 min., Jakubowska 2 min.), Słupia - 12 min. (Budnicka 4 min., Cieśla 4 min., Trawczyńska 2 min., Łazańska 2 min.).
Sędziowie: Gnyszka, Stonoga (Ozimek).