Strzelanina na Śląsku - relacja z meczu Olimpia Piekary Śląskie - PE Gwardia Opole

Zawodnicy z Piekar Śląskich i Opola stworzyli interesujące widowisko w najciekawiej zapowiadającym się meczu 6. kolejki I ligi gr. B. Obyło się jednak bez niespodzianki.

Miłosz Marek
Jedna wyjazdowa porażka Olimpii i komplet zwycięstw Gwardii sygnalizowały, że w Piekarach Śląskich kibice obejrzą kawałek szczypiorniaka na dobrym poziomie. Nie zawiedli się, choć z pewnością liczyli na sprawienie niespodzianki przez ich ulubieńców.
Pierwsze minuty konfrontacji zdecydowanie należały do przyjezdnych, którzy rozpoczęli od mocnego uderzenia. Szybko zmusili rywali do błędów i prowadzili 5:1. Waleczni gospodarze się nie poddali. Mieli w głowach wysokie zwycięstwo rywali z Opola w jednym z przedsezonowych sparingów (40:18 na korzyść Gwardii) i wzięli się za odrabianie strat.

Ekipa Sławomira Szenkela wyrównała i wyszła nawet na prowadzenie. Końcówka połowy była wymianą ciosów obu zespołów, które zdecydowanie lepiej radziły sobie w ofensywie, aniżeli w defensywie. Tuż przed zejściem na przerwę przyjezdni zdołali odskoczyć na trzy bramki.

Po zmianie stron lider rozgrywek wziął się do pracy. Nie pozwolił sobie na błąd z początku meczu, kiedy pozwolił "poczuć krew" swoim rywalom. Drużyna Rafała Kuptela zdecydowanie lepiej wywiązywała się ze swoich założeń taktycznych i skuteczniej broniła dostępu do własnej bramki. Gwardia wykorzystywała potknięcia rywala i kontrowała, śrubując wysoki wynik. W pewnym momencie przewaga wynosiła nawet 9 bramek, jednak w samej końcówce gospodarze zdołali nieco zmniejszyć rozmiary porażki.

Po raz kolejny najskuteczniejszym graczem opolan był Remigiusz Lasoń, autor 10 trafień, którego dzielnie wspierali także Mateusz Jankowski i Sebastian Rumniak. Po drugiej stronie parkietu najwięcej trafień zanotowali Tomasz Kurzawa i Kamil Cieniek, którzy pokonywali golkiperów Gwardii po pięć razy.

Olimpia Piekary Śląskie - PE Gwardia Opole 30:37 (15:18)

Olimpia: Kowalczyk, Zemelka - Kurzawa 5, Cieniek 5, Kowalski 4, Kempys 4, Parzonka 3, Chromy 3, Włoka 3, Rosół 3, Smolin, Fidyt, Danysz.

Gwardia: Malcher, Buchcic - Lasoń 10, Jankowski 6, Rumniak 5, Swat 3, Trojanowski 3, Knop 2, Płócienniczak 2, Simić 2, Zeljić 2, Mokrzki 1, Ciosek 1, Prokop, Scepanović, Kłoda.