Rehabilitacja gospodarzy - relacja z meczu Polski Cukier Pomezania Malbork - SMS ZPRP Gdańsk

Nie było niespodzianki w Malborku. Polski Cukier Pomezania pokonała SMS ZPRP Gdańsk 29:19. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania okazał się Maciej Suwisz, zdobywca siedmiu bramek.

Michał Gałęzewski
Zespół z Malborka po ostatniej ligowej porażce w Warszawie z Warszawianką, pokonał w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski Kar-Do Spójnię Gdynia. W sobotę podopieczni Igora Stankiewicza podejmowali SMS ZPRP Gdańsk, który wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo. W Malborku zabrakło dwóch kluczowych zawodników. Marek Boneczko otrzymał tego dnia wolne od trenera, natomiast grający na zasadach wypożyczenia Michał Potoczny pojechał z MMTS-em do Lubina.
Spotkanie między dwoma zespołami z Pomorza było wyrównane do dziewiątej minuty, kiedy swoją czwartą bramkę w meczu zdobył Przemysław Mrozowicz i na tablicy wyników widniał rezultat 5:5. Później cztery razy z rzędu Jakuba Skrzyniarza pokonali zawodnicy z Malborka, którzy do przerwy prowadzili już 18:10.

W drugiej części spotkania mecz był już bardziej wyrównany. W ekipie gospodarzy skuteczny był Maciej Suwisz, a w SMS-ie najwięcej bramek w tej połowie zdobył Arkadiusz Moryto. Ostatecznie sobotnie starcie zakończyło się wynikiem 29:19, a ustalił go Damian Dobosz rzutem w 59 minucie.

Polski Cukier Pomezania Malbork - SMS ZPRP Gdańsk 29:19 (18:10)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela - Suwisz 7, Cieślak 6, Perwenis 5, Cielątkowski 4, Baraniak 3, Hanis 2, Maluchnik 1, Dobosz 1 oraz Dukszto, Górski.
Kary: 8 min.
Karne: 3/4.

SMS ZPRP: Skrzyniarz - Mrozowicz 6, Moryto 5, Brukowicki 3, Majdziński 2, Orzechowski 1, Gasin 1, Kowalczyk 1 oraz Bekisz, Pawłowski, Salacz, Szot, Pietruszko, Szała.
Kary: 14 min.
Karne: 1/2.

Kary: Polski Cukier Pomezania - 8 min. (Dobosz 2 min., Cielątkowski 2 min., Hanis 2 min., Maluchnik 2 min.), SMS ZPRP - 14 min. (Mrozowicz 4 min., Majdziński 2 min., Gasin 2 min., Pawłowski 2 min., Pietruszko 2 min., Szała 2 min.).
Sędziowie: Kościewicz, Malandy (Elbląg).