Błyskawiczny nokaut - relacja z meczu KSSPR Końskie - KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.

Po raz kolejny okazało się, ze wygrywamy obroną - krótko opisał to spotkanie trener gospodarzy Michał Przybylski. Jego podopieczni od początku do końca kontrolowali przebieg sobotniego meczu.

Dariusz Kosma
Podopieczni Michała Przybylskiego postanowili szybko "ustawić" sobie ten mecz. Wyszli na parkiet mocno umotywowani i niemalże było widać bijącą od nich energię. Na tym tle przyjezdni wyglądali, jakby jeszcze nie dojechali do koneckiej hali sportowej. Niestety, patrząc z perspektywy kibiców oraz gości, dzięki temu emocje w tym sobotnim spotkaniu szybko się skończyły.
Pierwsze minuty pokazały, że zwycięzca tej potyczki może być tylko jeden. Ostatni remis na tablicy wyników widniał w 2. minucie gry (2:2). Kolejną bramkę goście zdobyli dopiero w... 12. minucie (9:2 - najskuteczniejszy w tej ekipie Arkadiusz Galewski wykorzystał karnego). W międzyczasie na parkiecie dzielili i rządzili konecczanie z niezwykle skutecznymi w tym czasie Przemysławem Matyjasikiem, Sebastianem Smołuchem oraz Tomaszem Napierałą. W bramce KSSPR-u kapitalnie spisywał się Przemysław Witkowski wspierany przez swą obronę.

Podopieczni Witolda Rojka nie dawali sobie z tym rady. Często faulowali, a sędziowali dyktowali rzuty karne dla gospodarzy w tym okresie bezbłędnie zamieniane przez nich na bramki. Nic więc dziwnego, że do przerwy miejscowi wypracowali sobie 8-bramkową przewagę (18:10).

W drugiej połowie ostrowczanie ambitnie walczyli choćby o zniwelowanie bardzo niekorzystnego wyniku. Początkowo to nawet im się udawało. Na tyle, że zmniejszyli przewagę KSSPR-u do sześciu oczek (20:14 w 34. minucie). Na więcej gospodarze nie pozwolili. W 53. minucie ich przewaga wynosiła już 11 trafień (33:22). Ostatecznie w meczu bez większej historii KSSPR Końskie wyraźnie pokonał Ostrovię Ostrów Wlkp. 37:28.

W najbliższą środę o godz. 19.00 konecczanie w meczu eliminacyjnym fazy wojewódzkiej o Puchar Polski podejmą na własnym parkiecie KSZO Ostrowiec Św. Zwycięzca awansuje do dalszej fazy gier PP (na tym etapie rozgrywane jest tylko jedno spotkanie).

KSSPR Końskie - Ostrovia Ostrów Wlkp. 37:28 (18:10)

KSSPR: Witkowski, Wnuk - Smołuch 7, Sękowski 5, Napierała 5/2, Maleszak 4, Matyjasik 4/3, Bodasiński 3, Mastalerz 2, A. Bąk 1, M. Bąk 1, Słonicki 1, Rurarz 1, Pilarski 1, Szczepanik 1/1, Krzywkowski 1/1.